Traktör ve tarım makinaları üreticisi CLAAS 100. yılını kutluyor

Traktör ve tarım makinaları üreticisi CLAAS kuruluşunun 100. yılını kutluyor. Bu kapsamda firmanın Türkiye distribütörlüğünü sürdüren ENKA, yıl boyunca özel kampanyalar sunarak CLAAS’ın 100. yılını tüm müşterileri ile kutlayacak. Almanya’nın Harsewinkel şehrinde 1913 yılında kurulan CLAAS, 100 yıllık hasat tecrübesini dünyanın her yerindeki tarlalarda kullanıma sunuyor.

“CLAAS tüm müşterileri ile ilgilenir ve hiçbir zaman yarı yolda bırakmaz.”

August Claas’ın yola çıktığı bu felsefe günümüzde hala sürdürülmekte. 100 yıl önce küçük bir ticari işletme olarak faaliyetlerine başlayan Claas, günümüzdeyse çok uluslu bir şirket halini aldı. Şirket bugün 100’den fazla ülkede satış kanalı ve lokasyona yayıldı. Kurulduğu günden beri CLAAS her zaman bir aile şirketi oldu ve günümüzde Helmut Claas onursal başkan ve ortaklar kurulu başkanı olarak görev alırken; kızı Cathrina Claas Mülhäuser yönetim ve yürütme kurulu başkanı olarak şirkette çalışıyor. Diğer aile üyeleri Reinhold Claas ve Günther CLAAS firma adına temsilcilik yapıyor ve CLAAS hala bir aile şirketi olmayı sürdürüyor.

Claas’ın geliştirmiş olduğu öncü ve çığır açan teknolojiler arasında; balya makinası “bağlama ünitesi”, Avrupa‘da ilk kendi yürür MDB biçerdöver veya JAGUAR kendi yürür silaj makinası yer alır. Geliştirdiği bu teknolojiler sayesinde CLAAS hasat teknolojisi tüm dünyayı kuşattı. “Gelecekte hangi ürünler hasat edilecek, hangi koşulda ve nerede?” bu sorular CLAAS’ı sürekli gelişim ve tarım makinaları alanında sürekli yenilik yapmaya itiyor. Bugün CLAAS 9.000’den fazla çalışan sayısına ve 2012 sonuçlarına göre 3,4 milyar Euro’luk bir satış hacmine ulaştı.

Yeni nesiller daha ileriye taşıyacak

CLAAS genç bilim adamları yetiştirmek, gençlerin önünü açmak, sürekli gelişimi sağlamak için kendi bünyesinde Helmut Claas Okulu ile mühendislik ve iş yönetimi alanlarındaki gençlere burs veriliyor. Bunun yanında genç yetenekleri daha küçük yaşta, ilkokulda hatta ana okulunda keşfedebilmek için Bad Saulgau ve Osnabrück’de öğrenci araştırma merkezleri kuruldu. Ulusal ve uluslararası alanda çeşitli üniversiteler ile ortak projeler oluşturuyor. Bu ortaklıklar neticesinde tarım makinaları alanında yeni teknolojik buluşlara ve gelişmelere imza atıyor. Önümüzdeki dönemde araştırma geliştirmenin oynadığı rol, teknolojinin ilerlemesi için daha ön plana çıkmakta. Dünya nüfusunun hızla artışına paralel olarak tarımsal alanda ve ziraat mühendisliği alanındaki gelişmeler insanlar için hayati önem taşıyor.

Türkiye’de ENKA ile yükselişte

2010 yılının Mart ayından itibaren Türkiye distribütörlüğünü sürdüren ENKA, Türkiye’de 2013 yılının CLAAS’ın 100. yılı olması sebebiyle, yıl boyunca özel kampanyalar sunarak  doğum yılını tüm müşterileri ile birlikte kutlayacak. ENKA Tarım Makinaları Satış Müdürü Ahmet Yenişehirli: “Son üç yılda ürünlerinin görünürlüğü, satış sonrası hizmetleri, yedek parça bulunurluğu ve müşteri memnuniyeti fark edilir oranda artmıştır ve de artarak devam edecektir” diyerek sözlerine şöyle devam etti:

“2013 yılında ENKA, CLAAS’ın 100 yıllık hasat alanındaki uzmanlığı sonucunda ürettiği TUCANO ve LEXION biçerdöverleri, dünya pazar lideri olduğu JAGUAR kendi yürür silaj makinalarını, yüksek teknoloji ve faydayı birlikte sağlayan AXOS, ARION, AXION traktör modellerini, QUADRANT ve ROLLANT kare ve silindirik balya makinelerini, LINER ve DISCO çayır biçme ve toplama ekipmanlarını, istifleme için kullanılan SCORPION telehandler’ları, daha yaygın hale gelmiş olan bayilik ağımız sayesinde bu sene daha da fazla kişiyle buluşturacağız ve tüm kullananlar, CLAAS kullanmanın bir ayrıcalık ve kazanç olduğunu görecek. ENKA olarak sattığımız tüm ürünlerin arkasında olduğumuzu, bu sene düzenleyeceğimiz operatör ve kullanıcı eğitimleri, tarlada bire bir verilecek makina eğitimleri ile ve her zaman müşterimize “Bir telefon uzaklığındayız” felsefesi ile müşteri memnuniyetini daha da yukarı taşımayı hedefliyoruz.”

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap