Çin’den Yeni Mobil Otomatik Sulama Sistemi

Çinli ziraat şirketi Kingpeng, yeni bir mobil otomatik sulayıcı çıkarttı. Ray boyu gidebilen ana sulayıcının, sulama kolunun üzerine minyatür bir sprey başlık yerleştirilmekte ve bu sayede ana sulayıcının hareketiyle, yağmur sulama gerçekleştirilmekte, serada farklı açıklıkların sulanması sağlanmaktadır.

332

Kingpeng’in son nesil sulama makinesiyle karşılaştırıldığında geliştirilmiş bu makinenin daha fazla fonksiyonu bulunuyor ve kullanımı daha kolay.

Makine ara yüzü esnek bir şekilde çalıştırılabiliyor ve tüm parametreler dokunmatik ekrandan işletilebiliyor. Su püskürtme süresi ve sıklığı ayarlanabiliyor ve işgücü maliyetinden tasarruf ederek püskürtme otomatik ve düzenli olarak yapılabiliyor.

 

Uzaktan kumanda fonksiyonu

Sulayıcının uzaktan kumandası sayesinde başlatma, durdurma, geri döndürme ve diğer fonksiyonların uzaktan çalıştırılabilmesi mümkün. Bu fonksiyon özellikle operatör sulayıcıdan uzakta veya sera dışında olduğu zaman son derece elverişli.

Kademesiz hız ayarı

Sulayıcının hareket hızı her iki yönde dakikada 5 ~ 24m arası ayarlanabiliyor. Sulama verimliliği, uygun işletim hızının ayarlamasıyla büyük oranda iyileştirilebiliyor. Bu fonksiyon, seradaki farklı bitkilerin ihtiyaç duyduğu su ve gübre miktarını net olarak belirlemeye yarıyor.

Üç pozisyonlu başlık sayesinde, püskürtme suyu damla boyutu kolaylıkla ayarlanabildiğinden işgücü, su ve gübre israfı büyük oranda azaltılmış oluyor. Başlama ve bitiş pozisyonlarını rahatça ayarladığınızda su püskürtme alanı, kontrol ara yüzünden isteğe göre ayarlanabiliyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap