Cargill, 4. Uluslararası Beyaz Et Kongresi’nin Altın Sponsoru oldu

Bu yıl 26-30 Nisan 2017 tarihleri arasında Antalya’da dördüncü kez düzenlenecek olan Uluslararası Beyaz Et Kongresi’nin Altın Sponsoru Cargill Premiks & Besleme oldu. Cargill, Türk beyaz et sektörünün dünyayla entegrasyonunu amaçlayan ve endüstrideki önemli gelişmelerin masaya yatırıldığı Uluslararası Beyaz Et Kongresi’ne sponsor olarak destek veriyor.

Cargill Premiks & Besleme Bölge Müdürü Serhad Çelik “Dünya standartlarında üretimin yapıldığı kanatlı eti sektörü, Türkiye için önemli bir istihdam kaynağı. Sektörün istikrarlı büyümesini sürdürebilmesi için bu alana yapılan yatırımların ve entegrasyonun artması gerek” dedi.

Çelik konuşmasını şöyle sürdürdü: “Cargill olarak Türkiye’deki kanatlı sektörünün gelişimini destekliyoruz. İzmir- Yakapınar’da kurduğumuz Teknoloji Uygulama Merkezi ile süt ve kanatlı üreticilerinin işlerini büyütmeleri için gereken yem teknolojilerini uygulamalarını sağlamayı hedefliyoruz. Merkez bünyesindeki kanatlı biriminde, kanatlı sağlığı ve beslemede yerel hammaddelerin kullanılması durumunda üretim verimliliğinin maksimize edilmesi konularında çalışmalar yapılıyor. Ar&Ge, teknoloji ve inovasyonun önemine inanıyor, Türkiye’deki beyaz et sektörünün büyümesine önemli katkılar yapan Uluslararası Beyaz Et Kongresi’ne sponsor olmaktan gurur duyuyoruz.”

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap