Bursa Tarım Fuarı’nda Gözler Case IH’in JXB Serisi Üzerindeydi

Case IH, 13-17 Ekim 2015 tarihlerinde düzenlenen 13. Bursa Uluslararası Tarım Fuarı’nda yepyeni ürünleriyle gerçek bir tanıtım şovu yaptı.

Case IH, 13-17 Ekim 2015 tarihlerinde düzenlenen 13. Bursa Uluslararası Tarım Fuarı’nda çiftçileri ve ziyaretçileri sergilediği yeni ürünleriyle buluşturdu.

Fuarın ve tanıtımı yapılan Case IH marka traktörlerin bir değerlendirmesini yapan Türk Traktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir; “Case IH markasıyla sunduğumuz makinelerde çiftçilerimizi hem en iyi teknik özelliklere hem de en şık görünüşe sahip traktörlerle bir araya getirmeyi kendimize amaç edindik. Dünyada en modern tarımın uygulandığı ülkelerde kulanılan teknoloji ve ürünleri, CASE IH markalarıyla aynı anda Türk çiftçisiyle de buluşturuyor olmak ise bizim için ayrı bir gurur kaynağı.”

İrfan Özdemir, Bursa Tarım Fuarı’nda ziyaretçileri Case IH’in yepyeni traktörleriyle buluşturduklarını ifade ederek; sözlerini şöyle tamamladı: “Case IH olarak görücüye çıkan yeni modellerimiz, fuar ziyaretçileri tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı. Özellikle çok uzun zamandır merakla beklenen, Case IH ailesinin en yeni üyesi, yerli bahçe traktörü Case IH JXB, ilk kez Bursa Uluslararası Tarım Fuarı’nda çiftçilerle buluştu. Modern tasarımı, ideal ölçüleri ve yüksek teknolojisi ile önemli bir boşluğu dolduracak olan Case IH JXB yerli bahçe traktörünü, JX 65B, JX 75B ve JX 90B modelleriyle Türk tarımının hizmetine sunmuş olmaktan dolayı çok gururluyuz. Buna ek olarak, Puma 230 CVX Platinum Edition ile traktörde ‘güç ve şıklığın’ bir arada sunulabileceğini gösteriyoruz. Türkiye’nin en güçlü motoruna sahip sahip traktörü Magnum 380 CVX ise Case IH’in alanındaki uzmanlığını bir kez daha kanıtlıyor. CASE IH’in yenilikçi, ‘premium’ marka vizyonuyla üretilen makinelerini, önüzümdeki dönemde de çiftçilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz.”

Yerli bahçe traktörü ‘Case IH JXB serisi’ beklentileri fazlasıyla karşılayacak
Çiftçiler tarafından da merakla beklenen ve Case IH ailesinin yeni yüzü olan JXB serisi 65, 78 ve 88 HP gücünde 3 farklı motor seçeneği sunuyor. Gücü, yüksek tork değerleri, performansı ve güvenilirliğiyle kendini kanıtlamış, 4 silindirli, Turbo-Intercooler motorları, sahip oldukları Tier 3 emisyon standardıyla güç ve ekonomiyi buluşturuyor.

Standart olarak sunulan 12 İleri 12 Geri Powershuttle transmisyonu ile geniş bir çalışma hız aralığı sağlayan JXB serisi; direksiyonun yanında yer alan Powershuttle mekik kolu sayesinde ise özellikle sıra sonlarında debriyaja basmadan ileri ve geri hareketi yaparak hızlı ve kolay bir dönüş sağlıyor.

Güvenilir, yüksek performanslı hidrolik sistem; konforlu ve ergonomik tasarım
Case IH JXB serisi standart olarak sunulan 4 adet hidrolik güç çıkışı, 3.000 kg kaldırma kapasitesi ve sıra sonu dönüşlerde ekipmanı tek bir dokunuşla kolay ve hızlı bir şekilde kaldırıp indirebilmeyi sağlayan Lift-0-Matic™ sistemi ile pek çok tarımsal ekipmanla verimli bir şekilde çalışmayı sağlıyor.

Yine Standart olarak sunulan servo kuyruk mili sayesinde, sıra sonları ve başlarında kuyruk milini devreye almak ve çıkartmak ise artık çok daha kolay. Sahip olduğu güvenlik sistemiyle kontak kapatıldığında kuyruk mili otomatik olarak devreden çıkıyor ve daha sonraki çalışmada olası kazalara engel oluyor. Case IH JXB serisi traktörlerde 540 & 540E d/d kuyruk mili devirleri ekonomik bir kullanımı kullanıcılarına sunuyor.

PUMA 230 CVX en şık haliyle, ‘Platinum Edition’ olarak geri döndü
Traktörlerinde üstün teknoloji ve donanımı, en güzel tasarımlarla sunan Case IH; Puma serisinin en güçlü üyesi olan Puma 230 CVX’in Platinum Edition’ında ‘güç ve şıklığı’ bir araya getirdi.

Puma 230 CVX’in Platinum Edition kendini kanıtlamış FPT (Fiat Powertrain) motoru, fark yaratan kademesiz CVT transmisyonu, yüksek perfomanslıhidrolik sistemi, yüksek kaldırma kapasitesiyle sınıfının en güçlü traktörü olarak dikkat çekiyor. Puma230CVX 10 tondan fazla yükü kaldırabilen güçlü hidrolik sistemi, elektro-hidrolik olarak kontrol edilebilen 8 adet hidrolik güç çıkışı, elektronik çeki kontrol sistemi ile pek çok ekipman ile hassas bir şekilde çalışmayı sağlıyor.

Sahip olduğu 4 hızlı 540-540E-1000 ve 1000E kuyruk mili devirleri ile özellikle büyük balya makinesi kullanıcıları tarafından tercih edilecek olan yeni Case IH Puma230CVX Platinum Edition, konforlu, geniş ve sessiz kabini, tüm fonksiyonları rahatlıkla kontrol edebileceğiniz kontrol paneli, ergonomik kumanda kolları ile beklentileri karşılıyor.

Puma230CVX Platinum Edition modeli ile sunulan geri sürüş sistemi, özellikle silaj tarımı ile uğraşan kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor. Sürücü koltuğunun 180° çevrilmesiyle ulaşılan arka direksiyon ve ekran sayesinde traktöre tam bir hakimiyet sağlanarak tek bir sıranın bile kaçırılması engelleniyor.

Bunları da beğenebilirsin