Boehringer Ingelheim kanatlı uzmanlarını Fransa’da buluşturdu

Boehringer Ingelheim tarafından 25-29 Haziran tarihleri arasında Fransa’nın Poulfargan şehrinde düzenlenen Expert Day etkinliği kanatlı sektörü temsilcilerinden Hastavuk Vet. Hekim Ekrem Yücesan, Serbest Danışman Vet. Hekim Ertuğrul Yakışık, Yumbir Genel Sekreteri Vet. Hekim Hüseyin Sungur ve Boehringer Ingelheim Kanatlı Teknik Müdürü Vet. Hekim Murat Bilgiç’in katılımı ile başarıyla tamamlandı.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dünya çapında 60 katılımcıya ev sahipliği yapan etkinlikte katılımcılar bağışıklık sistemini zayıflatan hastalıklar konusunda nekropsi, seroloji, histoloji ve pcr teşhis metotları konusunda uygulamalı eğitim alarak, hastalıklar ile ilgili deneyimlerini ve vakalarını workshoplar vasıtasıyla birbirleri ile tartışma imkanı buldular.

Cornell üniversitesi’nden Prof. Ton Schat’ın CAV ve Marek hastalığı konusunda verdiği sunumlar, Munih Üniversitesi’nden Prof. Bern Kasper’in Kanatlı İmmunolojisi konusunda verdiği sunumlar ve OIE’den Dr. Sebastien Soubies’in Gumboro konusunda verdiği sunumlarla bu hastalıkların dünyada geldiği nokta ve ileri teşhis metotlarının son verileri katılımcılar ile paylaşıldı.