BKT ve Feld Motor Sports Taahhüdünü 2031 ‘e Kadar uzatıyor

Dünyada lider Arazi lastiği şirketi, 2014 yılından bu yana, dünyadaki aileler ve fanlar için en şaşırtıcı, senaryosuz ve unutulmaz motor sporları deneyimi olan Monster Jam'in Resmi ve Tek Lastik Üreticisi olmuştur.

BKT ve Feld Motor Sports, şüphesiz motor sporlarındaki en muhteşem etkinliklerden biri olan Monster Jam ortaklığının ilk on yılını kutluyor. BKT, 2014 yılından bu yana, tüm akrobasi hareketlerinin ve yarış müsabakalarının heyecan verici zorluklarını karşılamak için özel olarak tasarlanmış yüksek kaliteli lastikler üreterek, dünya çapında izleyicileri büyüleyen Monster Jam kamyonlarının olağanüstü performansını desteklemede önemli bir rol oynamıştır.  Kısa bir süre önce, kendi alanlarında lider iki şirket 2031 yılına kadar ortaklığa olan bağlılıklarını yeniden onayladı.

BKT, Monster Jam’de Feld Motor Sports ile yaptığı on yıllık işbirliği sırasında, sürekli ilerleyen bir evrim yolunu takip ederek bir dizi yarışmaya özel lastik geliştirdi. Bu heyecan verici ortaklığın başlangıcından bu yana, her lastik modeli sürekli olarak geliştirildi ve optimize edildi ve FL 354 modeliyle zirveye ulaştı. Bu, Monster Jam için özel olarak tasarlanan dördüncü lastik neslidir ve yılların deneyimine, Feld Entertainment ve sürücülerden gelen geri bildirimlere ve yeniliğe olan sürekli bağlılığa dayanan en üst düzey sonucu göstermektedir. Tüm geliştirme aşamaları, en son değişiklikler ve iyileştirmeler sırasında daha da geliştirilmiş olan belirli lastik özelliklerine odaklanmıştır. O halde nasıl olduğuna bakalım. Lastik genişliği, araç parçalarıyla herhangi bir temastan veya kamyon bir akrobasi hareketinden sonra yere temas ettiğinde amortisörlerin hasar görmesini önlemek için yeterli alan bulunduğundan emin olmak için yaklaşık 60 mm azaltılmıştır. Daha iyi bir dönüş sağlamak için, lastik şekli aynı genel lastik çapını korurken daha ’yuvarlatılmıştır ‘. Diş derinliği, daha iyi çekiş ve dayanıklılık için merkezi bölgede artırılmıştır. Daha sonraki lastik geliştirmelerinde, özellikle viraj alırken zemine batmayı azaltmak için omuz bölgesindeki diş derinliği azaltılmıştır. Monster Jam için mevcut lastik versiyonunda, omuz bölgesinin altındaki destek bölgesindeki desene ekstra bloklar eklenmiştir. Bu eklemenin amacı, kamyon eğik durumda veya hatta bir taraftaki iki tekerlek üzerinde iniş yaptıktan sonra daha fazla çekiş gücü sağlayarak hızlı bir şekilde pozisyonunu geri kazanmasını sağlamaktır.

Yarışmalar sırasında her zamankinden daha ekstrem gösterilerin yarattığı yoğun mekanik stres ve darbelerle başa çıkmak üzere tasarlanan FL 354, BKT’nin en yeni ve yüksek performanslı teknolojileri sağlama taahhüdünün bir göstergesidir. BKT’nin hedefi her zaman gelişmiş performansı güvenlikle dengelemek olmuştur. Bu denge, kapsamlı araştırma ve geliştirme faaliyetleriyle desteklenen titiz bir geri bildirim döngüsü, testler ve sürekli yüksek hassasiyetli ayarlar yoluyla sağlanmıştır. Her yeni tekrar denemesi, BKT’nin sınırları zorlama ve Monster Jam sürücülerine, lastiklerin sınırlarını sürekli olarak zorlayan en aşırı hareketlerle karşı karşıya kalsa bile, mümkün olan en iyi deneyimi sunma misyonunda bir adım olmuştur.

Monster Jam kamyonları şu anda yaklaşık 1,7 metre yüksekliğinde ve 211 kilogram ağırlığında BKT lastikleri ile donatılmıştır. Bu lastikler, atlayış ve akrobasi hareketlerinden sonra iniş sırasında şok darbe emmenin yanı sıra çekişi iyileştirmek ve kaymayı azaltmak amacıyla ayak izini artırmak gibi bir dizi yetenek ve fayda sağlamak için yaklaşık 1,6 barlık bir şişirme basıncında tutulur.

Başlangıçta Monster Jam kamyonlarının performanslarını artırmak için tasarlanan bu yenilikçi çözümler, artık tarımsal ve endüstriyel araçların performansını optimize etmek için başarıyla aktarılabiliyor. Aşırı rekabet ortamından tarım, OTR ve sanayi sektörü gibi pratik alanlara geçiş, yalnızca BKT teknolojilerinin çok yönlülüğünü değil, aynı zamanda hem verimlilik hem de üretkenlik üzerindeki olumlu etkilerini de göstermektedir. Monster Jam yarışmalarının zorlu koşullarını karşılamak için tasarlanan lastikler artık tüm Arazi uygulamalarında günlük olarak kullanılan lastikleri operatörlere somut faydalar sağlayabilecek biçimde iyileştirmek için uyarlanabilir hale gelmiştir.

BKT Başkanı ve Teknoloji Direktörü Sayın Dilip Vaidya: “Araştırma ve geliştirmeye olan sarsılmaz bağlılığımızın, Monster Jam için özel olarak tasarlanmış ve aynı zamanda herhangi bir zorluğun üstesinden başarıyla gelebilen son teknoloji lastikleri tasarlamamızı ve üretmemizi sağladığını söylemekten gurur duyuyorum. BKT’de, müşterilerimizin olağanüstü mükemmellik ürünleri almasını sağlamak en önemli önceliktir. Her türlü arazide ve her koşulda performans ve güvenilirlik açısından öne çıkan lastikler sunarak tüm beklentileri aşmak için sürekli çalışıyoruz .”

BKT Ortak Genel Müdürü Bay Rajiv Poddar: “Feld Motor Sports ve Monster Jam ile ortaklığımızın 10. yılını kutlamaktan heyecan duyuyoruz! Monster Jam bizim için bir etkinlikten çok daha fazlasını ifade ediyor; BKT’nin dünyanın her köşesinde taraftarların yanında olduğu motor sporları dünyasında heyecan verici bir macera. Müşterilerimizin çoğunun Monster Jam’i sevdiğini biliyoruz ve aynı adrenalin ve eğlence tutkusunu paylaşıyoruz. Bu ortaklık, boş zamanlarında bile onlara yakın olmanın ve aileleriyle birlikte unutulmaz heyecanlar yaşamalarını sağlamanın bir yoludur. Bu olağanüstü motor sporları yolculuğunda yenilikler yaparak ve ilham vererek hedeflerimizi daha da yükseğe koymaya devam edeceğiz !”

Feld Motor Sports ile 10 yıllık ortaklık, BKT’nin off – road sporları dünyasındaki varlığını ve görünürlüğünü pekiştirmesini sağladı ve böylece markanın uluslararası alanda tanıtılmasına katkıda bulundu.

Feld Entertainment  Operasyon Direktörü Juliette Feld Grossman,: Feld Entertainment Operasyon Direktörü Juliette Feld Grossman, “Monster Jam için en uygun lastikleri oluşturmak için BKT ile gerçekten yakın çalıştık, böylece dünya çapındaki hayranlarımıza mutlak en iyi performansı sunabiliyoruz” dedi ve ekledi: “Dünyada muhtemelen diğer lastiklerden daha fazla BKT lastiği var çünkü bu BKT lastikleri dünyanın dört bir yanındaki hayranların sahip olduğu milyonlarca döküm kamyonda bulunuyor .”

Monster Jam Filo Operasyonları /Geliştirme Başkan Yardımcısı Bay Bill Easterly: “On yılı aşkın bir süredir BKT ve Monster Jam, yarışmalar sırasında uygulanan muazzam kuvvetlerin zorlu etkilerine dayanacak şekilde özel olarak tasarlanmış, teknolojik açıdan en gelişmiş Monster Jam kamyon lastiğini üretmek için ortaklık yapıyor.  Ortaklığımızın eşi benzeri görülmemiş uzantısı ile birlikte, küresel canavar kamyon endüstrisindeki liderliğimizi birlikte ilerletmeye devam edeceğiz.  BKT ve Monster Jam geliştirme ekibi, Monster Jam’in performansını geliştirirken sürücülerimizin güvenliğini ve refahını sağlamak için yeni lastik teknolojisi geliştirmeye devam edecek .”

Geleceğin ufkuna doğru ilerlemeye devam edecek uzun süreli ve verimli bir ortaklıkta on yıllık ortak başarı ve ortak zorluklar. BKT ve Feld Motor Sporları yakın zamanda 2031 yılına kadar olan bağlılıklarını yeniden teyit ederek güçlü ve derin bağlarını pekiştirdi. Bu karar, yıllar boyunca elde edilen başarılardan ve inovasyon ve ilerlemenin ortak net vizyonundan ilham almıştır. Amaç çok belirgindir: beklentilerin üzerine çıkmak, istisnai olanın sınırlarına meydan okumak ve bu rekabeti her zamankinden daha yükseklere taşımak.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap