BKT, sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor

Kasım günü BKT, unutulmaz 1982 Dünya Futbol Şampiyonu Paolo Rossi'nin üç milli takım formasını açık artırmaya çıkardığı bir yardım yemeği düzenledi. Toplam 15 bin Euro toplandı ve kar amacı gütmeyen Parada Italia derneğine bağışlandı.

BKT ve dayanışma, şirketin uzun bir süredir dünya genelinde desteklediği çok sayıda yardım girişimi sayesinde iyi tanınan, ayrılmaz bir ikilidir. Bu kez, 9 Kasım’da Bologna’daki Palazzo Gnudi’nin muhteşem ortamında BKT tarafından düzenlenen gala dayanışma yemeğinde müstesna konuk yıldız oyuncu olarak Dünya Şampiyonu Paolo Rossi’nin katılımıyla ekip daha da büyüdü. Bu etkinlikte Pablito nazionale, İtalyan futbol milli takımının 20 numaralı üç adet formasını açık artırmaya sunulmak üzere bağışladı. Yapılan bağışlar, Bükreş sokaklarında son derece zor ve rahatsız koşullarda yaşayan çocuklara yardım yapan Parada Italia derneğine bağışlandı.

2018, BKT’nin futbol yılı oldu. Paolo Rossi’nin varlığı da bunu fazlasıyla belli etti. İtalya’daki Serie B futbol ligini destekleyen Lega Nazionale Professionisti B organizasyonu ile üç yıllık ortaklık anlaşması imzaladıktan ve adını artık “Serie BKT” olarak anılan lige verdikten sonra, şirket İtalyan spor dünyası ve Paolo Rossi ile diyalog ve iş birliğini sürdürüyor.

İtalya’da gerçek bir futbol simgesi olan Pablito, BKT ile birlikte gerçek takım arkadaşları gibi bir dayanışma maçına çıktı. Paolo Rossi, Uluslararası Tarım ve Bahçecilik Makineleri Fuarı EIMA’daki BKT standında hayranlarıyla bir araya gelip ufak bir sohbet gerçekleştirdikten sonra, BKT’nin müşterileri, sektördeki kuruluş ve dernekler, iş ortağı Univergomma ve personelinin yanı sıra basın için verdiği gala yemeğine özel konuk olarak katıldı.

Özel akşam yemeği etkinliğinde Radio 105 sunucusu ve büyük bir futbol hayranı olan Rosario Pellecchia, Paolo Rossi ile röportaj yaptı. Paolo Rossi 1982 Dünya Futbol Şampiyonası ve böylesi unutulmaz bir kupayı kaldırırken yaşadığı duyguları, o olağanüstü güne ait sayısız anekdot ile birlikte anlatarak dinleyicileri tam anlamıyla büyüledi.

Pablito 20 numaralı ve 82 Dünya Kupası logolu üç imzalı forma bağışladı. Formalar açık artırmaya çıkarıldı ve orada bulunan tüm konuklar duygu dolu harika bir açık artırmada son saniyeye kadar fiyat yükselterek yarıştılar. Bu şekilde 7.700 € toplandı. BKT, Parada Italia’nın girişimlerini yürekten desteklemek amacıyla bu tutarı iki katına çıkardı.

BKT Avrupa CEO’su Lucia Salmaso, “Paolo Rossi’nin yanında Parada Italia’yı desteklemeye karar verdik çünkü tek başına bir Dünya Kupası kazanamayacağınız gibi, dayanışma alanında da takım oyunu en önemli şeydir. Katkıda bulunma fırsatına sahip olduğumuz için son derece memnunuz,” diye konuştu.

Paolo Rossi ise “aslında, BKT ve benim çok fazla ortak noktamız var,” diye onayladı. – “Her ikimiz de bu sporu tüm gücümüzle destekleyen futbol severleriz. Her ikimiz de toprakla bağlantılıyız: BKT tarımda uzman, ben ise gerçek bir yeşil akciğere benzeyen 80 hektarın üzerinde bir çiftlik işletmem var. Orada mükemmel şarap ve zeytin yapılıyor. Sonuncu ama son derece önemli bir nokta ise sosyal duyarlılıklar bakımından takım arkadaşıyız. Yıllardır kişisel olarak desteklediğim ve muhteşem ve takdire değer bir iş yapan Romanya’daki bu gönüllü kuruluşa yönelik bu tür bir cömertliğin verimini almaktan dolayı son derece memnun ve gururluyum.”

BKT, çalışma felsefesinin vazgeçilmez bir parçası olarak kendisini geri verme ilkesine adamıştır. Şirket sürekli olarak dünya çapındaki yardım girişimlerine destek olmaktadır: Buna Hindistan’dan Gine’ye uzanan tıp ve eğitim projeleri dahildir. Şirket Gine’de BKT’nin Iya Foundation’a takdirnamesini, serbest stil futbolcusu Iya Traoré’yi desteklemiş, Avustralya’da ise tarihin en kötü kuraklığının vurduğu çiftçilere fon sağlamıştır.

BKT’nin taahhüdü topluluklara ve içinde yaşayan insanların yanı sıra aktivitelerine ve her şeyden önemlisi geleceklerine özellikle odaklanarak tüm kıtaları kapsamaktadır.