Bayer Tarla Günleri kapsamında 7 ildeki çiftçileri bilinçlendirecek

Çevre ve sürdürülebilirlik politikalarına bağlılığı ile uluslararası standartlarda çalışmalarını sürdüren Bayer, hızla artan dünya nüfusunun ihtiyacı olan yeterli ve kaliteli gıda maddesi üretimini, çevre ve doğal tarım kaynaklarının korunmasını geliştirecek sistem ve uygulamaları odağına alarak “Massey Ferguson Tarla Günleri” kapsamında yedi ilde çiftçileri bilinçlendiriyor.
Tarla Günleri kapsamında çiftçilerle bir araya gelecek olan Bayer Crop Science Bölümü, ilaçlı tohum ekimi esnasında havaya yayılan toz miktarını en aza indirgeyen deflektör kullanımının, sürdürülebilir tarıma katkısı konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapacak. Çevre Sağlığı Birimi ise “Entegre çiftlik haşere mücadelesi” konusunda çiftlik hijyeni için gerekli olan ürünlerin kullanımı ve önemi hakkında çiftçileri bilgilendirecek.
Bayer Crop Science (Tarım Ürünleri) Bölümü’nün ve Çevre Sağlığı Birimi’nin yer aldığı Tarla Günleri, 20 Nisan tarihine kadar Eskişehir, Nevşehir, Konya, İzmir, Manisa, Çanakkale ve Edirne illerinde sürecek.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap