Bayer, Agro Arena Etkinliği’nde Üreticilerle Bir Araya Geldi

Bayer Tarım Ürünleri ekibinin Manisa Alaşehir Delemenler Köyü’nde 12-13 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirdiği Agro Arena Bağ etkinliğine binden fazla üretici katıldı.

Bayer Tarım Ürünleri ekibi, iki gün boyunca katılımcılara bağ yetiştiriciliğinde dikkat edilmesi gereken hususları ve bu alandaki yenilikleri aktardı. Bağ mücadele programı hakkında kapsamlı bilgiler veren ekip, kaliteli ve yüksek verimli üzümler elde etmek için güçlü portfolyosu ile entegre çözümlerini üreticilerle paylaştı. Standları ve bağları gezen üreticiler, Bayer’in bağ bitki koruma çözümleri, dijital teknolojileri, ürünlerinin güvenli kullanımı ile ilgili bilgi edinirken sahtecilikle mücadelede sunulan çözümleri tanıma fırsatı buldu.

Bayer ürünlerinin ve ilaçlama programının performansını gözlemleme şansı yakalayan katılımcıların hastalık, zararlı ve yabancı ot mücadelesine dair sorularını Bayer uzmanları yanıtladı. Etkinlikte aynı zamanda Bayer’in hayata geçirmeye hazırlandığı yeni sadakat programı “Kazananlar Kulübü” de tanıtıldı.

BAYER AGRO

 

4Mevsim Kazananlar Kulübü

Bitki koruma hakkında geniş kapsamlı bilgiler sağlayan 4Mevsim uygulamasına üye olan çiftçiler, “Bitki koruma nasıl sağlanır?”, “Zirai ilaçlama ne zaman yapılır?”, “Hastalık, zararlı ve yabancı otlarla nasıl mücadele edilir?” gibi soruların doğru ve faydalı cevaplarını bulabiliyor. Bunun yanı sıra dijital hava durumu özelliğinden faydalanarak ekim yaptıkları bölgeye özel bitki bakım programı oluşturabiliyor. Tarım borsasında sebze ve meyvelerin en düşük ve en yüksek fiyatlarını takip ederek ekonomik planlama yapabiliyor. Ayrıca Kazananlar Kulübü’ne üye olmaları halinde, Bayer ürünlerini kullanarak puan topluyor ve hediye kazanabiliyor.

Tarım Ürünleri Pazarlama Operasyonları Müdürü İlker Ercan, “Dijital tarım uygulamalarımız ve sahada aktif bulunan uzman ziraat mühendislerimizin desteğiyle üreticilerin doğru zamanda, doğru çözümü uygulamalarına, sürdürülebilir üretim yapmalarına ve sağlıklı, yüksek verimli ürünler yetiştirmelerine destek oluyoruz. ‘Herkes için Sağlık, Sıfır Açlık’ vizyonumuz doğrultusunda, üreticilerin daha az girdiyle daha çok üretim yapmalarına yardımcı olacak çözümler sunuyoruz. Agro Arena etkinliklerimizle iyi uygulamaları ve yenilikleri paylaşıyor, ülkemizin en önemli gündemlerinden bir olan tarımda sürdürülebilirliği destekliyoruz” dedi.

Bayer’in üreticilere sunduğu çözümlerden bazıları şöyle:
  • Climate FieldView: Üreticilerin; uydu haritaları üzerinden tarla sağlığını, bitki gelişimini ve ürün su kullanımını istedikleri anda bilgisayar veya mobil cihazlarıyla uzaktan takip etmelerine, dolayısıyla maksimum verim almalarına yardımcı oluyor, karşılaştıkları riskleri yönetebilmelerine olanak sağlıyor. Bu sistem ile üreticiler, tarlalarındaki gelişimi az olan noktaları kolayca gözlemleyebiliyor, yakından takip ederek zamanında müdahaleyle verim kayıplarının önüne geçebiliyor, zaman ve iş gücünden de tasarruf edebiliyor. Tüm bunlara ek olarak, üreticiler Climate Fieldview’da yer alan tarlalarını Bayer temsilcileriyle paylaşabiliyor ve bu özellik sayesinde uzaktan da destek alabiliyorlar.
  • MagicScout

    Üreticiler, arazilerde teşhis edilen hastalık ve yabancı otları Google Play ile App Store gibi dijital marketlerden ücretsiz olarak indirilebilen MagicScout mobil uygulaması ile internet bağlantısına gerek duymadan saniyeler içerisinde tespit edebiliyor.

  • Safety Seal: Ücretsiz bir şekilde indirilebilen Safety Seal uygulaması ile üreticiler, satın aldıkları Bayer bitki koruma ürünlerinin orijinalliğini teyit etme fırsatı yakalıyor.

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap