Başak Traktör ileri teknolojiyi kullanıyor

Düşük yakıt tüketimi, düşük bakım maliyeti, Türkiye çapında yaygın satış ve servis ağı ile her zaman çiftçinin yanında olan Başak, ileri teknoloji ile ürettiği yeni modelleri ile çiftçilerimizin gücüne güç katmaya devam ediyor.

Sanko Holding İş ve Tarım Makinaları Grup Başkanı Sami Konukoğlu, Başak’a yapılan yatırımlar ve teknolojik gelişmelerden söz etti. Kurulduğumuz ilk günden beri büyük özveri, emek ve sadakatle çalışmaya devam etmenin bir sonucu olarak fabrikamızı da hiç durmadan geleceğin teknolojisiyle yenilemeye devam ediyoruz. Başak tesislerinde Türk işçisinin emeğiyle üretilen yeni modellerimiz ileri teknolojinin tüm özellikleriyle en iyi şekilde donatılmış durumdadır. Bizim için en önemli ölçüt, ülkemizi her adımımızda daha da ileriye götürebilmek için teknolojimizi Türkiye standartlarının da ilerisine taşıyarak dünya çapında bir standarda getirmekti. En büyük hedefimiz teknolojide iddialı markalar arasında adımızı duyurmaktı. Adım adım hedeflerimize ve başarıya ulaştığımızı görmekten gurur duyuyoruz.

Yeni modellerin özelliklerinden bahsederken; “Tarımsal üretimde verimlilik ileri teknoloji kullanımından geçiyor. Sanko olarak yaptığımız yatırımlarla üretilen yeni 100 ve 110 HP’ lik traktörlerimiz çiftçimizin gücüne güç katacak. İleri teknolojiyle segment ihtiyaçlarına uygun olarak ürettiğimiz, 24×24 şanzıman, hava kompresörü, hidrolik orta kol, üç hızlı kuyruk mili, harici hidrolik kumandaları, elektro hidrolik 4WD kumanda, elektro hidrolik diferansiyel kilidi, sekiz adet hidrolik çıkış, opsiyonelled barlar, geri görüş kamerası ve 4500 kg. kaldırma kapasitesi, yolcu koltuklu yeni kabinimizi çiftçilerimizin hizmetine sunmaktan gurur duyuyoruz. Ar-Ge merkezimizin yeni projeleri ile yeni modellerimizi çiftçilerimizin beğenisine sunmaya devam edeceğiz. 2012 yılında 4 ana model olan üretimimizi bu gün 14 ana modele çıkardık. Ürün gamımızda 48 Hp’ den 110 Hp’ ye kadar traktörlerimiz bulunmaktadır.

Fabrikamız 275.000 m2 toplam alanda, 40.000 m2 kapalı alan olmak üzere yıllık 10.000 adet traktör üretim kapasitesi sahiptir’’ dedi.

Yatırımlar hem çiftçimizi hem de bizi memnun ediyor

“2012 yılında satın aldığımız fabrikamıza 150.000.000$ ‘dan fazla yatırım yaptık. Bu yatırımlar bizim ve çiftçimizin yüzünü güldürüyor. Bizi son zamanlarda mutlu eden bir konu da Başak’ın İstanbul Sanayi Odası’nca (İSO) gerçekleştirilen Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Firması Araştırmasında yer alması oldu. Bu araştırmada Başak Traktör Tarım Ziraat ve İş Makinaları Sanayi Ticaret A.Ş.’nin 189’uncu olması bizi sevindirdi. Kendimize ve ürünümüze güveniyoruz.” dedi.

Türkiye’nin her tarlası Başak’lansın diye, Ar-Ge ve modernizasyon başta olmak üzere büyük yatırımlar yaptık. 2012 yılında satın aldığımız fabrikamıza 150.000.000$ ‘dan fazla yatırım yaptık ve bu şekilde çiftçilerimizin yüzündeki gülümsemeyi artırdık diye düşünüyorum. Bu bizim için en büyük ödül… Bizi son zamanlarda mutlu eden bir başka ödül de ISO 2016 2. 500 Listesi’nde 189. sıraya yükselmemiz…

Biz teknolojik ve alt yapısal olarak ilerlemeye devam ediyoruz ve bu uğurda uzman ekibimizle çok çalışıyoruz. Bununla beraber her büyük markanın karşılaştığı üzere, Başak bayisi olmak için bize gelen teklifleri değerlendirip bayi sayımızı artırmaya devam ediyoruz..

Türkiye’nin her köşesinde bir Başak var

Biz Başak olarak Türkiye’nin her karışını avucumuzun içi gibi biliyoruz, çünkü memleketimizin her yerinde traktörlerimiz işliyor, çalışıyor. Buradan yola çıkarak servis ağımızı da memleketin sadece en bilinen yerlerine değil, en ücra köşelerine de götürdük ve yetkili servis sayımızı toplam 225 noktasına ulaştırdık. Bunun yanı sıra yedek parça bayi sayımız da 33’e çıktı. Artan sayıyla birlikte, çalışanlarımızı ve elemanlarımızı da eğitmeyi ihmal etmedik. Onlara verdiğimiz özel eğitimlerle, uzmanlıklarını üst seviyeye getirdik.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap