BAŞAK, 3 Yeni Traktör Modelini Piyasaya Sürdü

Türk tarımının köklü markalarından olan ve 100 yılı geçen serüveni ile sanayi üretiminin simgelerinden biri olan BAŞAK Traktör, 2022 Bursa Tarım Fuarı’nda 3 yeni modelini ilk defa çiftçilerin beğenisine sundu. Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın katılımıyla 5115 modeli törenle kamuoyuna duyuruldu.

BAŞAK, 3 Yeni Traktör Modelini Piyasaya Sürdü

BAŞAK, 3 Yeni Traktör Modelini Piyasaya Sürdü
BAŞAK, 3 Yeni Traktör Modelini Piyasaya Sürdü

Bahçe, Kompakt ve Tarla modellerini Ar-Ge çalışmaları ile sürekli iyileştiren BAŞAK Traktör, 5000 serisinin en yeni modeli olan 5115’i ilk kez Bursa’da görücüye çıktı. Yeni model, 19 beygirlik Stage V motoru ve yüksek tork gücüyle tarlaların vazgeçilmezi olacak. IF Design Tasarım ödülü alan 5120 modelinden sonra ikinci 5000 serisi traktör olan 5115 çevreye duyarlı ve daha güçlü performansı ile ön plana çıkıyor.

5115 modelinin zorlu tarla işlerinde çiftçilerin işini kolaylaştıracağını ifade eden BAŞAK Traktör Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Bayramoğlu, “BURTARIM 2022 Fuarı’nda yüzde yüz Türk mühendisler tarafından tasarlanan 3 modelimizi vitrine çıkardık. Bu traktörlerimizden 5120 Stage V ve 5115 Stage V Emisyon değerleri ile çevreye duyarlı bir seri. 24 ileri, 24 geri vitesi ve 8 hidrolik valf çıkışı ile her ekipmanı kullanabilme özelliklerine sahip. Yeni olarak duyurduğumuz üçüncü traktörümüz ise çiftçimizin bahçe işlerinde en büyük yardımcısı olacak olan 2050 BB modelidir.

Üretkenliğimiz ve inovasyonumuz ile fuarda yerimizi aldık ve çiftçilerimizle daha yakından görüşüyoruz” dedi. Gökhan Bayramoğlu, yeni piyasaya sürülen 3 traktör için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge merkezinde mühendislerle önemli çalışmalar yapıldığını sözlerine ekleyerek, “Deneyimli ve uzman kadrolarımızın tasarım ve analiz çalışmalarının ardından; yeni ürünlerimizi fonksiyon, performans ve ömür testlerine tabi tuttuk. Prototip ürünlerin testlerinin başarıyla tamamlaması sonrası bu 3 modelin seri üretimine geçilerek çiftçilerimizin beğenisine sunduk” diye konuştu.

BAŞAK Traktör çiftçinin beğenisine sunduğu bu 3 modelle ürün gamını genişletti ve yeni emisyon değerlerine uygun Stage V motorlu 5115 ve 5120 modelleriyle sektörünün öncülerinden olduğunu bir kez daha gösterdi.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap