Balıkesir Büyükşehir, çiftçilere taş toplama makinesi dağıttı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin tarıma desteği devam ediyor. Büyükşehir tarafından 15 ilçedeki ziraat odalarına taş toplama makinesi hibe edildi. Avlu Balıkesir’de düzenlenen sertifika teslim törenine Vali Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da katıldı. Makineler Ayvalık, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Gönen, Havran, İvrindi, Kepsut, Manyas, Savaştepe, Sındırgı ve Susurluk ilçelerindeki ziraat odalarına hibe edildi.

Başkan Uğur: “Çiftçimize desteklerimiz devam edecek”
Törenin açılış konuşmasını yapan Başkan Uğur, taş toplama makinelerini 15 ilçenin ziraat odalarına dağıtacaklarını söyledi. Büyükşehir ile birlikte kırsal hizmetler dairesinin çiftçilere yönelik destek ve çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Başkan Uğur, “Kırsal hizmetler dairemiz süt, tarım, arıcılık, hayvancılık gibi konularda dsteklemelerde bulunuyor. Polen altlığı dağıtmıştık. Şimdi Kepsut ilçemizde ana arı üretiyoruz. Arıcılık yapanlara en az 1 ay kazandırmış oluyoruz. Süt soğutma tankları, polen altlıkları, tohum seleksiyon makinesi, sera örtüsü ve bugün de taş toplama makinelerini dağıtıyoruz. Çiftçimize, köylümüze desteklerimiz devam ediyor ve edecek” diye konuştu.

Vali Yazıcı’dan Büyükşehir’e teşekkür

Balıkesir’in Türkiye’yi doyuran il olarak tabir edildiğini hatırlatan Vali Ersin Yazıcı da, “Balıkesir tarım alanında yoluna devam ediyor. Büyükşehir Belediyemiz varolsun, sağolsun hepinizin huzurunda kendilerine teşekkür ediyorum. Her alanda destek veriyor. Bu şehrin gelişmesi, güzelleşmesi için, bu şehirde yaşayan insanların refah seviyesinin yükselmesi için bu tür katkılar yapılıyor. İnşallah biz Türkiye’yi doyuran il ifadesine uygun olarak tarımsal alandaki çeşitliliği ve üretimi arttırmaya devam edeceğiz. Balıkesir’in 81 il içerisindeki güzel konumunu korumasına katkı sağlayacağız” dedi.

Konuşmaların ardından ziraat odalarının başkanlarına Vali Yazıcı, Başkan Uğur ve ilçe belediye başkanlarının katılımı ile sertifikalar dağıtıldı. Törene ilçe belediye başkanları, oda başkanları, yönetim kurulu üyeleri, muhtarlar ve daire başkanları katıldı. Sertifikaların dağıtılması ardından Başkan Uğur, oda başkan ve yöneticileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Milliyet Gazetesi

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap