Asko, Claas’ın Türkiye distribütörü oldu

SANKO Holding İş ve Tarım Makinaları Grup Başkanı Sami Konukoğlu ve Alman CLAAS Uluslararası Satış Müdürü Carsten Wolk’un katılımıyla yapılan basın toplantısı ile distribütörlük anlaşmasının detayları paylaşıldı.

Sami Konukoğlu, ASKO’nun Sanko İş ve Tarım Makinaları bünyesinde yer aldığını, CLAAS ile distribütörlük anlaşmasının, iki ülkenin iki köklü şirketinin güçbirliği olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

CLAAS’ın tüm ürün gamını içeren satış ve satış sonrası hizmetleri de kapsayan anlaşma ile ilgili olarak açıklamada bulunan CLAAS Uluslararası Satış Müdürü Carsten Wolk ise şunları kaydetti: “ASKO ile yapılan bu anlaşmayla amacımız; makine satışının yanı sıra, müşterilerimize daha yakın olmak, onlarla daha iyi ilişkiler kurmak, parça tedariği ve satış sonrası hizmetlerimizi daha da geliştirmektir. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan bayilikler kurarak ürün yelpazemizi çeşitlendirip, satışlarımızı artırmayı hedefliyoruz. Türkiye’de tarım sektörü son derece önemli, bu nedenle Türkiye CLAAS için önemli bir potansiyel konumunda. ASKO’nun ülke çapındaki mevcut satış ve satış sonrası hizmetler ağı bizim için çok değerli.”

ZAMAN TÜNELİ SÜRPRİZİ

Bursa Tarım Fuar’ı öncesinde Hilton Convention Center’da gerçekleşen basın toplantısı ardından fuar alanına geçildi. CLAAS standı “zaman tüneli” ile fuar ziyaretçilerinin gözdesi oldu. Basın mensupları, davetliler ve çiftçilerin zaman tünelinden geçerken karşılaştıkları görseller çok ilgi çekti. Alman devi CLAAS’ın ilklerinin anlatıldığı tarihçe görselleri ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. CLAAS’ın August Claas tarafından 1913 yılında kurulmasından, 2013’te kutlanan 100’üncü Yılına ve 2017’de  ASKO Türkiye distribütörlüğüne varan uzun ve başarılı yoldaki ilkler. Hepsi bu minik zaman tünelindeki sergide yer aldı.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap