AIPH’nin 75. Yıllık Bahçe Bitkileri Kongresi için geri sayım başladı

Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği’nin (AIPH) 17-21 Eylül 2023 tarihlerinde Kore Cumhuriyeti Suncheon’da düzenlenecek olan 75. Yıllık Kongresi için biletler şimdiden hazır. Kore Cumhuriyeti’ndeki bahçecilik endüstrisine ayak izi, sürdürülebilirlik ve iç görüler gündemde.

Yaşanabilir ve esnek yeşil şehirler yaratmak için bitkilerin gücünü kullanan proje

18 Eylül Pazartesi günü, yakında çıkacak olan AIPH onaylı Expo’ların organizatörleri, Uluslararası Expo Konferansı’ndaki ilerlemeleri hakkında güncellemeler paylaşacaklar. Delegeler, öğleden sonra VIP bir turla 2023 Suncheonman Uluslararası Bahçe Fuarı’nı keşfetme şansına sahip olacak. Park alanı 193 hektarlık etkileyici bir alana yayılıyor ve üç konumu kapsıyor: Suncheon Körfezi Sulak Alanları, Suncheon Körfezi Ulusal Bahçesi ve Suncheon şehir merkezi.

Bahçe Bitkileri

Bahçecilik Endüstrisi Konferansı 19 Eylül’de gerçekleşecek ve ülkenin bahçecilik endüstrisinin ayrıntılarını sunmak için Kore Cumhuriyeti’nden önemli konuşmacıları ağırlayacak. Öğleden sonra, endüstride ayak izi ve sürdürülebilirlik ön plana çıkacak. Dünyanın dört bir yanından konuşmacılar, AB’nin Süs Bahçe Bitkileri için Çevresel Ayak İzi Standardı olan FloriPEFCR gibi en son yenilikleri sunmak üzere katılacaklar.

20 Eylül’de Yeşil Şehir konferansı, endüstrinin sağlıklı, yaşanabilir ve esnek yeşil şehirler yaratmak için bitkilerin gücünü kullanan proje ve programlara nasıl katkıda bulunduğunu gösterecek. AIPH üyeleri ve endüstri uygulayıcıları, endüstrinin nerede ve nasıl etkiye sahip olduğuna ve bunun yetiştiriciler ve yetiştirici örgütlerinin uzun vadeli önemi için ne anlama geldiğine dair iç görüler sunacak. Konferansı Suncheon’daki önemli yeşil şehir bölgelerine yapılacak turlar takip edecek.

 Konferanslar için konuşmacılar şunları içerir:

Bahçe Bitkileri Endüstrisi Konferansı

Bay Heo Changgak, Kore Tarım, Gıda ve Köy İşleri Bakanlığı, Kore Cumhuriyeti

Bay Lim Yuktaek, KFA (Kore Çiçekçiler Derneği) ve KOFLAS (Kore Çiçekle İlgili Dernekler Federasyonu), RoK Başkanı

Bay Song Junho, Tarım İşbirliği Başkanı Youngho, KC

Bay Albert Haasnoot, Royal FloraHolland, Hollanda

Bay Edmund Timm, MPS, Hollanda

Bay Martin Brijs, Palmstead Nurseries/HTA, Birleşik Krallık

 Yeşil Şehir Konferansı

Bay Yongjun Jo, Peyzaj Mimarı, KC

Bayan Diane Lee, KAFC, RoK

Bay Albert Haasnoot, Royal FloraHolland, Hollanda

Bay Glenn Fenton, Greenlife Industry Australia

Bay Bill Hardy, CNLA, Kanada

Audrey Timm, AIPH, Birleşik Krallık

 

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap