AIPH, Kongrede çevresel ayak izi ve sürdürülebilirliği ele alacak

Organizasyon için bir dönüm noktası olan 75. AIPH Yıllık Kongresi, 17-21 Eylül 2023 tarihleri arasında Kore Cumhuriyeti’nin Suncheon kentinde yapılacak. 1948 yılında kurulan Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği (AIPH), 75 yıldır bahçecilik endüstrisini desteklemektedir. AIPH şu anda dünya genelinde 41 tam üyeyi ve 38 bağlı üyeyi temsil etmektedir.

75 Yıllık Kongre, 2023 Suncheonman Uluslararası Bahçe Fuarı ile birlikte gerçekleşecek. ‘Bahçede Yaşıyoruz’ temasıyla Expo, Millet Bahçesi ile Şehir Merkezini birbirine bağlayarak vatandaşlarını doğaya yaklaştırmayı amaçlıyor. Kongre delegeleri, Expo alanında VIP bir tura çıkarılacak.

Kongre programına, dört konuyu kapsayacak Bahçe Bitkileri Endüstrisi Konferansı dahildir: Kore Cumhuriyeti’nde süs bahçeciliği, çevresel ayak izi, sürdürülebilir yetiştirme ortamı ve sürdürülebilirlik. Başlık Sponsoru Biblo ve Altın Sponsorlar Royal FloraHolland ve MPS’nin desteğiyle, Konferans aşağıdakiler dahil olmak üzere üst düzey konuşmacıları ağırlayacaktır:

AIPH

Kore Tarım, Gıda ve Köy İşleri Bakanlığı’ndan Bay Heo Changgak, KC

Bay Lim Yuktaek, KFA (Kore Çiçekçi Derneği) ve KOFLAS Kore Çiçekle İlgili Dernekler Federasyonu Başkanı, RoK

Bay Song Junho, Tarım İşbirliği Başkanı Youngho, Kore

Royal FloraHolland, Hollanda’dan Bay Albert Haasnoot

Hollanda MPS’den Bay Edmund Timm

Palmstead Nurseries ve HTA, Birleşik Krallık’tan Bay Martin Brijs

Kongre ayrıca, AIPH onaylı etkinliklerin organizatörlerinin ilerleme raporlarını sunacakları AIPH Uluslararası Fuar Konferansına da ev sahipliği yapacak. Delegeler, iki A1 kategorisindeki Dünya Bahçe Bitkileri Sergisinden güncellemeler alacaklar: Expo 2023 Doha Katar ve Dünya Bahçe Bitkileri Sergisi Yokohama 2027 (Japonya). AIPH onaylı B kategorisi Uluslararası Bahçe Bitkileri Sergileri ve C kategorisi Uluslararası Bahçe Bitkileri Sergileri ile ilgili ilerleme raporları da yer alacaktır.

20 Eylül’de bir Yeşil Şehir Konferansı ve Suncheon’daki önemli yeşil şehir konumlarına bilgilendirici turlar planlanıyor – daha fazla ayrıntı önümüzdeki haftalarda onaylanacak. Son olarak Kongre, yerel alanda yapılan ziyaretlerle sona erecek.

75 Yıllık Kongre, 17-22 Eylül 2023 tarihleri arasında Kore Cumhuriyeti Suncheon’da gerçekleştirilecektir.

Takvime dahil olanlar:

17 Eylül – Hoş Geldiniz Yemeği

18 Eylül – AIPH Expo Konferansı ve 2023 Suncheonman International Garden Expo turu

19 Eylül – AIPH Genel Kurulu ve Endüstri Konferansı

20 Eylül – AIPH Yeşil Şehir Konferansı ve Yeşil Şehir turları

21 Eylül – Profesyonel ziyaretler

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap