AIPH Bahçıvanlık Endüstrisi Konferansı’nda çevresel ayak izi aracı

Sürdürülebilirlik, özellikle bahçecilik sektöründe önemi artan bir konudur. 19 Eylül 2023’teki AIPH Bahçe Bitkileri Endüstrisi Konferansında MPS, HortiAyak İzi Hesaplayıcıyı üreticilerin CO2 ayak izini azaltma çabalarını ölçmeleri için bir araç olarak sunacak.

Konferans ayak izi ve sürdürülebilirliğe odaklanacak

Bu Bahçe Bitkileri Endüstrisi Konferansı, Kore Cumhuriyeti Suncheon’da yapılacak olan Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği’nin 75. Yıllık Kongresi’nin bir parçasıdır. Konferansın altın sponsoru MPS, ayak izi ve sürdürülebilirliğe odaklanacak.

MPS, üreticilere araç ve sertifikalar sunarak çiçekçilikte sürdürülebilirliği artırmak amacıyla 28 yıl önce kuruldu. En son geliştirmeleri, LetsGrow.com ile işbirliği içinde geliştirilen HortiFootprint Calculator’dur.

foot printing

MPS, bu konudaki çözümlerle sektöre öncülük etmeye yardımcı oluyor

Konferansta konuşacak olan MPS Ticari Müdürü Edmund Timm, “Gözlemlediğim sürdürülebilirlik girişimleri övgüye değer ancak çoğu zaman sergilemesi zor,” dedi. “HortiFootprint Calculator, bu çabaları görünür kılmayı amaçlıyor. Şu anda HFC, çiçekçilik sektörünün çevresel etkisini ölçen sektör çapında bir standart olan FloriPEFCR’ye dayalı olarak CO2 ayak izini hesaplıyor.

AIPH Genel Sekreteri Tim Briercliffe şu yorumu yaptı: “Sektörün çevresel ayak izini gerçekleştirmek için pratik yollara ihtiyacı var. MPS, bu konuda çözümlerle sektöre öncülük etmeye yardımcı oluyor ve Eylül ayında Kore Cumhuriyeti’nde düzenlenecek olan Endüstri Konferansımızda onları sponsor olarak ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz.”

  1. AIPH Yıllık Kongresi, 17-21 Eylül 2023 tarihleri arasında Kore Cumhuriyeti Suncheon’da gerçekleştirilecektir. Daha fazla bilgi ve ilginizi kaydetmek için lütfen AIPH Web Sitesini ziyaret edin.
Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap