AGRIMAX V-FLECTO HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN HER ŞEY

BKT, özel bir BKT Network bölümünü, yüksek güçlü traktörlerin performansını arttırmak için tasarlanan VF teknolojisine sahip lastiğe ayırıyor.

506

Tarladaki işi için artık daha da güçlü ve özellikle de ağır iş yüklerini kaldırabilen daha iyi donatılmış makineleri seçen günümüz çiftçilerinin temel gereksinimleri ve ihtiyaçları esneklik, verimlilik ve güçtür.

Yüksek güçlü traktörlerin performansını arttırmak için tasarlanan ve BKT’nin BKT Network’te özel bir bölümde yer verdiği AGRIMAX V-FLECTO‘nun geliştirilmesinin temelinde yatan da budur.

AGRIMAX V-FLECTO’nun Özellikleri

Lastik basıncı değiştirilmeden yükün en üst düzeye çıkarılmasını mümkün kılan VF teknolojisi sayesinde çiftçilerin işini, zamanını ve kaynaklarını optimize etmek için tasarlanmış devrim niteliğinde bir üründür. AGRIMAX V-FLECTO aynı ebatta ve önerilen jantın aynısına sahip standart bir lastikten %40 daha fazla ağırlık taşıyabilir.

Bu özellik sadece daha ağır yükleri daha kısa sürede taşıyabilen çiftçiye değil, aynı zamanda ve hepsinden önemlisi toprağa da yarar sağlar: daha geniş lastik taban izi ve genişlikte %10 artan diş derinliği sayesinde. AGRIMAX V-FLECTO, toprağın sıkıştırmasının önlenmesine yardımcı olur, böylece araziye uygun drenaj ile mahsulün kalitesini korur.

En büyük gücünü ise, standart eşdeğerine kıyasla %10 oranında daha fazla dayanıklılık sunmasından almaktadır; bu özelliğiyle tarım işinde üretkenlik ve optimizasyon açısından avantaj sağlar.

Ultra dirençli gövdesi ve özel güçlendirilmiş damağı ile AGRIMAX V-FLECTO, hem tarlada hem de oldukça rahat bir sürüş ile daha yüksek hızlara (65 km/sa. kadar) çıkabildiği yollarda traktörün tüm potansiyelini ortaya çıkarır.

 

Testler

BKT Network bölümü, AGRIMAX V-FLECTO’nun piyasaya sürülmesine eşlik eden ve BKT ürün serilerindeki tüm lastiklerin genelinde uygulanan testleri ele alıyor. Testler, yeni çözümlerin etkinliğini ve performansını doğrulamak için değerli ve temel araçlardır.

AGRIMAX V-FLECTO’yu ise, BKT, yüksek düzeyde performansı garanti altına almak için diğer standart çözümlerle ve rakip markalarla karşılaştırdı. Testler, lastikle ilgili zaman ve maliyet açısından güvenlik, konfor ve verimlilik gibi faktörleri değerlendirmeye yardımcı olan objektif ve öznel testlerin eşlik ettiği açık ve kapalı denemelerden oluşmaktadır.

 

En önemli testlerden biri; özellikle de tarım lastikleri için çekiş testidir: Test aşamasında lastik ne kadar az kayarsa, ürün ile garanti edilen verimlilik ve yakıt tasarrufu o kadar büyük olur.

Tarladaki çekiş testlerimiz sırasında, lastikleri %25’e kadar, yani genelde en zorlu çekme senaryolarında (toprağın sürülmesi gibi) ölçülebilen maksimum seviye için kayma açısından kontrol ediyoruz. Bazı durumlarda, yeni çözümler geliştirirken ve belirli karşılaştırmalar için, %40’a kadar kayma oranını arttırıyoruz” diyor, Piero Torassa, BKT Saha Mühendisi. “Ayrıca, güvenilir ve uyumlu sonuçlar ve veriler elde etmek için testler kısa bir zaman dilimi içinde birkaç kez tekrar ediliyor.” diye ekliyor.

 

Test aşamasında değerlendirilen diğer önemli özellikler, traktörün manevra kabiliyeti ve sürüş konforudur. Her iki durumda da performans verilerini toplayan ve analiz eden özel sensörler sayesinde çeşitli objektif testler gerçekleştirilir.

“Öznel” testler, aşırı yönlendirmeli direksiyon hakimiyeti, viraj alma, darbe emilimi vb. gibi aracın sürüş kapasitesiyle ilgili çeşitli faktörlerin profesyonel sürücüler tarafından değerlendirilmesiyle gerçekleştirilir.

 

Lastik taban izi de belirli testler yapılarak ölçülür. Bu konuda, BKT, testler sırasında lastiklerin altına yerleştirilen fenolik süngerler kullanarak 3 boyutlu lastik taban izini çok hızlı bir şekilde ölçmek için özel bir test geliştirmiş ve patentini almıştır. Süngerler, özellikleri ve kıvamları sayesinde ekim işleminden önce lastiklerin toprakta sıkışmasını simüle etmeyi mümkün kılar.

 

BKT, modern tarıma yönelik çözümler geliştirmek, operatörlerin ihtiyaçlarını karşılamak ve aynı zamanda VF teknolojisi ile toprağın sağlığını korumak için kesintisiz çalışmaktadır.

 

Daha fazla bilgi almak için BKT Network’e ücretsiz kaydolun ve bölümü izleyin:

https://www.bkt-network.com/bkt-training/training-agrimax-v-flecto-episode

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap