Agrievolution 5. Dünya Tarım Makinaları Zirvesi İstanbul’da Gerçekleşti

Agrievolution Tarım Makineleri İmalatçı Birlikleri Küresel İttifakı tarafından, Tarmakbir ev sahipliğinde düzenlenen Agrievolution 5. Dünya Tarım Makinaları Zirvesi, 21 Ocak 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleşti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Yardımcısı Mahmet Daniş’in açılış konuşmasını yaptığı Zirve’ye sanayi, akademi, bürokrasi, finans kuruluşları, çiftçi meslek ve sanayici örgütlerinden yaklaşık 160 sektör temsilcisi katıldı. Zirve kapsamında gerçekleşen üç ayrı oturumda, Yanmar, Erkunt, Micron, Claas, Gifore, Exel, Maschio Gaspardo, Satake, Hisarlar, Guarany firmalarının üst düzey yöneticileri ile FAO, Dünya Bankası gibi kurumların temsilcileri, “Dünya Tarımı, Küresel Pazar Fırsatları , Tarımsal Mekanizasyonda Küresel Eğilimler ve Başarı Hikayeleri” konularında birer sunum gerçekleştirdi ve katılımcılardan gelen soruları cevaplandırdılar.

Tarmakbir tarafından yayınlanan mesajda “Katkıları nedeniyle Makina Tanıtım Grubu, Ziraat Bankası, Türkay Tarım, Erkunt Traktör, Başak Traktör, Alpler Ziraat, Çelmak, Çayırova, Önallar, Tınaz Tarım, Tüyap Fuarcılık, Tüyap Palas, Agroworld Dergisi ve Bereket TV’ye, değerli panelistlerimiz ve moderatörlerimize, ilgili kamu kurumları ve paydaş kurumlarımıza, üyelerimize ve katılım sağlayan tüm sektör temsilcilerine teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

Bir sonraki Agrievolution Zirvesi, Ekim 2017’de Çin’de, CAMDA- Çin Tarım Makinaları Distribütörleri Birliği tarafından gerçekleştirilecek.

Bunları da beğenebilirsin