AGCO’dan Massey Ferguson için Fransa’da Yeni Lojistik Merkezi

AGCO’dan Massey Ferguson için Fransa’da Yeni Lojistik Merkezi

Froneri şirketinin 2018 Ekim ayında kapanmasının ardından, işlettiği üretim alanını devralan AGCO, Massey Ferguson markası için, uzun vadeli büyüme stratejisinin bir parçası olarak 8 hektarlık alanda kurulu 30 bin metrekarelik, “Beauvais 3” adı verilen bu tesise 30 milyon Euro yatırım yaptı ve ilk adım olarak 103 yeni işgücü için istihdam olanağı da sağladı.

Massey Ferguson’un yeni lojistik merkezi olan Beauvais 3’ün açılış töreninde konuşan Massey Ferguson’un Başkan Yardımcısı ve Avrupa-Orta Doğu bölgesi Genel Müdürü Thierry Lhotte şunları söyledi:

“Beauvais 3’ün resmi açılışı, markanın beş yıllık büyüme programı olan ‘MF Birlikte Büyüyelim 5”in ilk dönüm noktalarından sadece birini işaret ediyor. Yeni Beauvais 3 Lojistik Merkezi ve Ana Yerleşke arasında bulunan Froneri Bölgesi, daha önce yer sıkıntısı ile sınırlı olan AGCO ve Massey Ferguson’a büyüme planlarını uygulama fırsatı sunuyor. Bu projeyle, kapanan Froneri-Beauvais çalışanları için de yeni istihdam yaratarak bölgenin ekonomik faaliyetinin canlandırılması için koşullar yaratacağız. Son altı yılda Beauvais’e 300 milyon Euro’dan fazla yatırım yapıldı. Büyüme stratejimiz hız kazanıyor ve kalifiye işgücünün yakınlığı ve bulunabilirliği, potansiyel yatırımları daha da cazip kılıyor.”

“Dünyaya hakim traktör markası…”

AGCO Şirketi Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Martin Richenhagen ise, Massey Ferguson’un, Beauvais’te üretim yaptığı 60 yıldan bu yana dünyaya hakim bir traktör markası olduğunu vurguladı.

Richenhagen şunları söyledi:

“Bölgedeki yerel otoriteler AGCO’ya ve bölgedeki en büyük özel işveren olarak statümüze tutarlı bir destek kaynağı oldular. Bu bir tesadüf değil. AGCO gibi büyük uluslararası şirketlerin Fransa’da yatırım yapmalarını mümkün kılan iş dostu bir ortam yarattılar ve buna istinaden buradaki varlığımızı pekiştirmek isteğimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Yerel otoriteler ve Fransa Hükümeti’nden aldığımız destekle, bölgeye yatırım yapma stratejimize devam edeceğiz.”

AGCO’nun Froneri arazisini satın alması, Massey Ferguson için artan talebi karşılayabilmesi için sürekli yatırım yapma konusundaki güçlü iştahını gösterirken, ayrıca, teslim öncesi denetimler ve traktör kişiselleştirme atölyesi dahil, dış kaynaklı işlemlerin yeniden entegrasyonu gibi yeni faaliyetlerin dikey entegrasyon yoluyla entegrasyonunu da destekleyecek.

Massey Ferguson, 2023’e kadar çiftçilerin ihtiyacına uygun 14 yeni ürün çıkaracak

2015’ten bu yana sunulan 14 yeni traktör serisi ve 2023’e kadar gelecek olan 14 yeni ürünle Massey Ferguson, son model makinelere yatırım yapmak isteyen çiftçilerin farklı gereksinimlerini karşılamaya devam ediyor. Müşterilerin tarımda heyecan verici ve sürdürülebilir bir geleceğe sahip olmalarını sağlayıp, maliyete duyarlı bir çağda değere duyulan ihtiyacı karşılayan bu yeni lansmanlar ayrıca emtia fiyatlarını da hakimiyetine alıyor. Beauvais tesisleri, yeni modellerin tüm tasarımını, yapımını, test edilmesini ve üretilmesini kapsayacak, ayrıca şirketin pazar talebini karşılamak için yerleşkenin üretim hacmini yıllık 18.000 traktör seviyesine yükseltecek.

Bu işlem, kompleksin, traktör mühendisliği ve üretimi için genişletilmiş bir mükemmellik merkezi olarak algılanmasını sağlayacak ve kaliteyi artırmak, araştırma faaliyetlerini hızlandırmak ve inovasyonu tek bir yerden sunmak için gereken alanı verecek. Aynı zamanda şirketin mevcut Beauvais kompleksindeki kısıtlı alanlarda bulunan mühendislik ve satın alma faaliyetlerinin yeniden konumlandırmasını sağlayacak.

2.500 kişiye istihdam sağlanacak

AGCO’nun tesisle ilgili büyüme planı hayata geçirildiğinde, Beauvais’teki Massey Ferguson Mühendislik ve Üretim Mükemmeliyet Merkezinin büyüklüğü, toplam 54 hektarlık bir alana ulaşırken, GIMA ve AGCO Finans ortak girişimleri de dahil olmak üzere 2 bin 500 kişiye kadar da istihdam sağlanacak.

AGCO, büyüme planlarının önemli bir parçası olan bir dizi yeni tarım makinesini piyasaya sürme planını hayata geçirebileceği bu tesis sayesinde, “tam zamanında” üretimi daha verimli hale getirmek için tedarikçilere de yakın olacak. AGCO’nun gelecekte bu yerleşkeye daha fazla yatırım yapma kabiliyeti de artacak.

Beauvais tesisi, Massey Ferguson’un küresel merkezi olacak

AGCO, ilk aşamada 100 kişilik istihdam sağladığı Beauvais 3 için planladığı ilave milyonlarca Avro’luk yatırım ile  tesisi tam bir endüstri 4.0 sitesine dönüştürecek. Bu yatırımın sonucunda oluşacak 200 kişilik ek istihdamla, Beauvais bölgesinde  toplam 300 kişilik istihdam sağlanmış olacak. AGCO,  tüm bu yatırımlarla Beauvais’i Massey Ferguson markasının “Küresel Evi” haline getirecek.