AGCO, PTx markasını hayata geçirdi

AGCO’nun hassas tarım alanında başlattığı atılım atılımı kapsamında lansmanını yaptığı yeni lider markası PTx, Precision Planting markası ile PTx Trimble'ın tarım teknolojilerini birleştiriyor.

Tarım makineleri ile hassas tarım teknolojilerinin tasarımı, üretimi ve dağıtımında dünya lideri AGCO Corporation, hassas tarım portföyü ile öne çıkan yeni markası PTx’in lansmanını yaptı.

Hassas tarım çözümleriyle tanınan Trimble markasının tarımsal çözüm varlıklarının ve teknolojilerinin yüzde 85’lik bir payını, JCA Technologies katkısıyla 2023 yılında satın alan AGCO, bu kapsamda yeni markası PTx’ı geçtiğimiz günlerde kamuoyuna tanıttı.

PTx, AGCO’nun teknoloji çözümlerinin temel taşlarından Precision Planting markası ve söz konusu satın almanın ardınden en yeni ortak girişimi olan, PTx Trimble markasının hassas tarım teknolojilerini birleştiriyor.

Yeni nesil tarım teknolojilerinin geliştirilmesini destekleyecek

AGCO, bu markaların stratejik uyumu sayesinde teknolojik dönüşümünün hızlı büyümesini kolaylaştırırken, aynı zamanda ve çiftçiler ile orijinal ekipman üreticileri (OEM’ler) için yeni nesil tarım teknolojilerinin geliştirilmesini ve dağıtımını desteklemeyi hedefliyor.

PTx, dünya çapındaki çiftçilere üç pazara açılma yaklaşımıyla hizmet verecek. Bunlardan ilkinde PTx, uzmanlaşmış hassas tarım satıcıları ve çiftçilerin sahip oldukları hemen her marka veya model ekipmanı, en son teknolojilerle yenilemelerine destek olacak. PTx ayrıca, portföyündeki ürünleri doğrudan fabrikaya entegre edebilen 100’den fazla OEM ortağıyla ilişkilerini de genişletirken, AGCO’nun Fendt, Massey Ferguson ve Valtra’dan oluşan önde gelen markalarının yeni makineleri de PTx portföyünden montajı fabrikada yapılacak teknolojileri sunacak.

PTx Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Seth Crawford, yaptığı açıklamada “PTx markamız ile tüm dünyada çiftçilere sektörde önde gelen karma filolu hassas tarım platformu olarak liderlik edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

PTx ile hassas tarım çözümleri sunacak

Teknolojinin, çiftçilere markalar arasında bağlantı yoluyla ve ürün döngüsü boyunca kendi yöntemleriyle çalışma esnekliği vermesi gerektiğine inandıklarını vurgulayan Crawford, “Precision Planting ve PTx Trimble markasının kapsamındaki PTx portföy teklifleri aracılığıyla, kusursuz bir şekilde uyumlu, aynı zamanda son derece sade hassas tarım çözümleri sunacağız. Platformlar birbiriyle bağlantıda olduğunda ve bu sistemler çiftçilerin ihiyaçlarını uzmanlar tarafından tasarlandığında çiftçiliğin daha kolay olduğunu biliyoruz. PTx’in dünya çapındaki müşterilerimize vadettiği şey budur” diye konuştu.

 

Hassas tarımı ve ileri teknolojileri birleştiren marka; PTx

Yeni markası PTx’in adı AGCO’nun mirasına dayanıyor ve kusursuz, akıllı çiftçi merkezli teknolojiler yoluyla çiftçiler için yarattığı etkiyi çoğaltan (x) hassas tarım (P) ve ileri teknolojiler (T) harflerinden oluşuyor.

Markanın logosu tarlaları temsil ediyor ve küresel bağlantının öyküsünü anlatıyor. Pazara birleşik bir teklif sunmak için AGCO’nun Precision Planting’in (hassas tarım) görsel kimliği, yeni PTx marka portföyünün bir parçası olarak gelişiyor ve markanın tanınmış logosu mısır bitkisini, zengin mirasına saygı duruşu olarak koruyor. PTx Trimble’ın görsel kimliği, lider PTx markasının kimliğini yansıtıyor.

PTx Genel Müdürlüğü’ne AGCO’nun deneyimli ismi getirildi

AGCO, PTx Trimble’ı oluşturmak için Trimble ile ortaklık anlaşmasını imzaladı ve PTx Trimble’ın Genel Müdürlüğüne de Andrew Sunderman getirildi. Sunderman’ın son olarak bu ortak girişimin entegrasyon ekibine liderlik etmek dahil bugüne kadar AGCO’da küresel bazda çeşitli görevlerde 12 yıllık deneyimi bulunuyor.

Sunderman, yaptığı açıklamada, çiftçilerin verimi artırmak, israfı azaltmak ve kaynaklarını en üst düzeye çıkarmak için hassas tarım teknolojilerine güvendiklerini vurgulayarak,

“PTx’in pazara sürülmesi ve PTx Trimble JV’nin başlaması, çiftçilere daha iyi hizmet vermemizi, onlara finansal ve operasyonel hedeflerine ulaşmaları için retrofit (sonradan sahada uygulanan) ve fabrikada montajlı çözümler sunmamızı sağlıyor” diye konuştu.

AGCO’da Keith Crow ise Precision Planting’i Genel Müdür olarak yönetmeye devam edecek.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap