Lassa, Çiftçilere ve Tarıma Destek İçin Yollarda

Brisa’nın “Sürdürülebilirliği hayatın her alanında uygulanması” vizyonuyla yola çıkan markası Lassa, 18 Mayıs tarihine kadar 11 ilde tarımsal alanları ziyaret edecek. Ziraat mühendisleri ile birlikte iyi tarım uygulamaları, verimli araç kullanımı ve emniyetli sürüş alanında danışmanlık sunacak.

Brisa’nın 40 yılı aşkın deneyime sahip markası Lassa, ‘Tarım Sağlamsa, Gelecek Sağlam’ projesini bu yıl 11 ilde sürdürüyor. 2013 yılında römorkların karanlıkta fark edilmemesi nedeniyle yaşanan kazalara dikkat çekmek için başlatılan proje, geçtiğimiz yıl itibarıyla sürdürülebilir tarım konusunu da kapsayarak sunduğu değeri zenginleştirdi. Lassa ekibi içerisinde yer alan ziraat mühendisleri eşliğinde tarımsal alanlar gezilerek “İyi Tarım Uygulamaları”na yönelik eğitimler verildi. Projenin her durağında çiftçilere, bölgelerinde yetişen ürün çeşitlerine uygun olarak, tarımda verimlilik uygulamaları ve tarım ekonomisi hakkında bilgi ve danışmanlık hizmeti verildi. Ayrıca traktör römorklarına yoldaki görünürlüğünü arttırmak amacıyla reflektör montajı gerçekleştirildi.

Bu kapsamda 2015 yılında 9.500 çiftçiye ulaşan Lassa bu yıl 18 Mayıs tarihine kadar sürdürülebilirlik, verimlilik ve güvenli yolculuk için çalışmalar gerçekleştirecek.
Bu projenin Brisa’nın ‘Yolculuğunuzun geleceğini tasarlıyoruz” vizyonu doğrultusunda yürütüldüğünü ifade eden Brisa Tüketici Ürünleri Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Levent Akpulat, “Sürdürülebilirlik kavramını her alanda ele alıyoruz ve tüm paydaşlarımıza değer üretmeye odaklanıyoruz. Tarımla uğraşan çiftçilerimizin güvenliği ve refahı hem bizim için hem de ülkemiz için büyük önem taşıyor. Sektörümüzün öncü markalarına sahip bir şirket olarak özellikle trafik güvenliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla pek çok proje yürütüyoruz. Tarım araçları için ışıksız römorkların yol açacağı kazaları önlemek için bugüne kadar Lassa markamızla 10.740 reflektör montajı yaptık. Bu sene de devam ediyoruz. Çiftçilerimiz bu konuda tedbirli olurlarsa, kazaların önlenebileceğini biliyoruz… Markamızla öncelikle tarım araçlarında trafik emniyeti için başlattığımız projemizi tarımsal sürdürülebilirliği de içerecek şekilde iyi tarım uygulamaları ile her sene zenginleştiriyoruz. Bu kapsamda geçen sene 5.425 saat bilgi ve danışmanlık hizmeti verdik. Amacımız; çiftçilerimizin sorunlarını dinleyebilmek, ilgili uzmanlarla yanıt bulabilmek ve çiftçilerimize doğru bilgi sağlayarak kaynaklarını daha verimli kullanmaları konusunda yol göstermek. Ülkemizin dört bir yanında çiftçilerimize danışmanlık sağlayarak çevresel, toplumsal ve ekonomik alandaki katkımızı artırmaya odaklanıyoruz” dedi.

Lassa, tarımda verimiliği artırmak için tarım lastiklerinin kullanım amacına uygunluğu, sağlamlığı ve kalitesinin önemli olduğundan hareketle, çiftçilere en uygun ürün ve hizmetleri tasarlayarak, ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermek için çalışmalarını yürütüyor.

Bunları da beğenebilirsin
yorum Yap