Yerli üretim Globe görücüye çıkıyor

Anadolu Grubu şirketlerinden Anadolu Motor ve 134 yıllık traktör üreticisi İtalyan Argo Tractors tarafından 2017 yılında yüzde 50 - yüzde 50 ortaklık ile kurulan Anadolu Landini, Türkiye’de ürettiği Landini Globe serisini Konya’da çiftçilerin beğenisine sunuyor.

Anadolu Landini’nin Şekerpınar’daki tesislerinde üretilen traktörler tarım sektörünün en önemli buluşma noktalarından 16. Konya Tarım, Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı’ndasergilenecek.

Anadolu Landini, dünyada sadece Şekerpınar’daki tesislerinde üretilen Landini Globe serisini, Türkiye’nin toprak şartlarına ve pazar yapısına uygun şekilde tasarladı. Tarla ve bahçe tarımında en çok talep edilen 50 – 75 HP motor gücü aralığında ve 3 silindire sahip motorlarla üretilen dört yeni model, Landini Globe serisi olarak hem Türkiye’de satışa sunulacak, hem de yurtdışına ihraç edilecek.

Anadolu Landini portföyünde bulunan Powerfarm, 5H, REX, 7, 6C modellerini de fuarda sergileyecek.

Anadolu Landini, 20 Mart saat 14.00’da düzenleyeceği lansman toplantısının yanı sıra, fuar boyunca devam edecek #mavigozluk etkinliği ile de çiftçilerle iletişimini artırmayı ve tüm konuklarına keyifli bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

Çiftçilerin hayatını kolaylaştırmak ve verimliliği artırmak için performansı yüksek, güçlü ve kaliteli tarım makinelerini sunan Anadolu Landini, güçlenen bayi ve servis ağı ile Anadolu’nun her yerinde çiftçilerin yanında olmayı hedefliyor.