Yeni Michelin tarım lastikleri piyasaya sürüldü

Michelin, popüler MachXBib tarım lastiklerinin, dayanıklılığı, çekişi ve anız hasarına karşı direnci artırmak için tasarlanmış, gözden geçirilmiş bir sırt deseni içeren yeni bir versiyonunu tanıttı.

160-300hp arasında yüksek beygir gücündeki traktörler için ideal olan yeni MachXBib tasarımı, başlangıçta ön aksta geleneksel olarak kullanılan üç boyutta piyasaya sürülecek – 600/65 R28 154D / 150E, 600/70 R28 157D / 154E ve 600/70 R30 158D.

Traktörleri toprak üzerinde çalışmak ve yolda seyahat etmek için benzer miktarda zaman harcayan çiftçilere yönelik olan çok yönlü, sağlam lastiklerin, değiştirdikleri ürünlere kıyasla lastik ömrü açısından bir adım attığı söyleniyor.

Önemli değişiklikler arasında, daha düzenli bir sırt aşınması elde edilmesine yardımcı olan daha düz bir temas yaması sunan yeniden tasarlanmış bir sırt deseni; artı yol tutuşunu optimize etmeye yardımcı olan üst üste binen tırnaklar. Derin sırt deseni lastiklerin maksimum çekiş sağlamasını sağlarken, kulakların daha yuvarlak şekli anız hasarına karşı daha fazla direnç sağlar.