Yeni Landini 5 HC traktörler, maksimum mahsul temizliği için 44 inç lastiklere kadar uzun yürüyüş yapıyor

Ekstra yüksek boşluk için geniş çaplı sıralı mahsul tekerlekleri ile donatılmış yeni bir Landini dört tekerlekten çekişli traktör serisi LAMMA'da tanıtılacak.

Landini 5 HC, yeni Rex 3 kompakt ve en yeni Rex 4 normal boy meyve bahçesi / bağ traktörleriyle birlikte Argo Traktörlerin standında gösterilecek, ikincisi ön aks süspansiyonu ve fabrikada takılmış bir ön bağlantı kurulumu ilk kez.

Landini 5 Serisi traktörün yeni Yüksek Açıklık versiyonu, yerini alan 5D Serisine dayanan benzer makineleri, güç ünitesi değişikliği, yeni bir kabin, artan hidrolik yağı akışı ve bir dizi başka yükseltmeyle değiştiriyor.

Landini ürün uzmanı Andy Starbuck, “695 mm’ye (27½in) kadar aks altı açıklığı ile bu traktörler, olgun tahıl ve yağlı tohum tecavüz mahsullerinde mevsim sonu sprey tedavileri için ekilebilir çiftlikler üzerinde kullanılabilir.

“Ancak asıl rolleri, salata ve sebze kırpma durumlarında ve tüketici kalitesi taleplerinin ürünle mümkün olan en az teması gerektirdiği yükseltilmiş yataklarda yetiştirilen çilek gibi en iyi meyve mahsullerinde çalışmaktır.”

Önceki Landini yüksek boşluklu traktörlerle karşılaştırıldığında, 5 HC makinede yeni ve daha geniş bir kabin, direksiyon ve ana hidrolik için artan yağ akışı ve biraz daha uzun dingil mesafesi var.

Ayrıca kaputun altında yeni bir güç ünitesi var – mevcut emisyon gereksinimlerini karşılamak için sadece dizel oksitleyici katalizör (DOC) kullanan 3,6 litrelik Deutz dört silindirli motor, dizel partikül filtresi de gerektiren 3.4 litrelik Perkins motorun yerini alıyor (DPF) emisyon kontrolü için.

Yeni motor ayrıca üç modelin her biri için 4-5hp daha fazla güç sağlıyor – 5-095 HC için 90hp; 5-105 HC için 99hp ve 5-115 HC için 107hp – ve Landini üreticisi Argo Traktörler tarafından tasarlanan ve monte edilen 12 × 12 ila 36 × 36 hız konfigürasyonuna sahip bir senkro veya güç mekik şanzıman seçeneğiyle eşleştirilir.

Pülverizatörleri ve dağıtıcıları çalıştırmak için 540/750 ekonomi pto seçeneği vardır ve ‘yumuşak bağlantı’ modülasyonlu pto sürücü bağlantısı güç servisiyle standarttır.

Bir Landini traktör için tipik bir düzenlemede, çift elemanlı bir dişli pompa, ön aks direksiyonuna, debriyajlara ve benzerlerine adanmış 32 litre / dakika (önceki modele göre% 33’e kadar) ve 62 litre / dakika sağlar. (% 15’e kadar) mekanik spool valflere ve mekanik olarak çalıştırılan 4500kg kapasiteli arka bağlantıya.

“5 HC’nin Landini serisindeki diğer traktörlerde popüler olduğunu kanıtlamış yeni kabini, önceki tasarıma göre daha geniş ve her yönden daha iyi görünürlükle çalışmak için hafif ve havadar bir yer haline getiren daha geniş bir cam alana sahip” diyor. Andy Starbuck.

“İçeride, operatörler sürgülü valf kollarının sürücüye doğru açılandığını ve şanzıman menzil kolunun yoldan çekildiğini, ancak yine de kolayca erişilebilir olduğunu takdir edeceklerdir.”

Daha geniş açılan bir arka cam, kabinin arka sütunlarında bulunan ve servis için daha kolay ulaşılabilecekleri tavan ve hava giriş filtrelerinde ince bir ısı eşanjörü içeren daha az yer tasarrufu sağlayan bir klima tesisatından kaynaklanır.

Traktörlere, İngiltere ve İrlanda’da bulunan Landini satış, servis ve parça bayileri aracılığıyla ulaşılabilir.