Yeni Formülasyon: Faydalı Kapsül Nematodlar

Biyoteknoloji şirketleri e-nema GmbH ve Katz Biotech AG, biyolojik haşere kontrolüne yönelik yeni ve yenilikçi bir ürün geliştirmek için bir işbirliği başlattı: Kapsüller halinde formüle edilen faydalı nematodların, mantar sineklerine karşı uzun süreli etkinlik sunması ve önleyici tedaviler açısından da ideal olmasından yola çıktı.

Faydalı Nematodlar, haşere kontrolünde uzun süredir kullanılan bir çözümdür. Bu doğrultuda işbirliği tarafından ticari üreticilerin yanı sıra ürünü ev ve bahçesinde kullanacak kullanıcılara dağıtılır. Mantar sivrisineklerine karşı hâlihazırda piyasada yer alan ürün bir kil formülasyonuna dayanmaktadır. Bu toz suda çözünür ve alt tabakaya veya toprağa küratif bir işlem olarak uygulanır. Nematodlar hemen aktif hale gelir ve birkaç gün içinde mantar  sivrisineklerinin larvalarını öldürür.

Bilinen formülasyonun aksine, yeni ürün nemaplus depot®, önleyici bir etki moduna sahiptir. Kapsüller substrata / toprağa verilir. Nematodlar, kapsülleri uzun salınımlı bir şekilde terk eder, bu nedenle uzun vadeli koruma sağlar. Yavaş salıverme modu, mantar sivrisineklerine karşı önleyici tedavi için idealdir.

E-nema GmbH Kıdemli Satış Müdürü Sabrina Sieger ve Biotech AG Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Peter Katz ürüne dair önemli noktalara dikkat çekti: “Bu yeni ve yenilikçi biyolojik ürünü birlikte tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz! Kapsüllenmiş Nematodlar, 2021 ilkbaharında ev ve bahçe kullanıma hazır olacak, yılın ilerleyen aylarında hem e-nema hem de Katz’ın satış kanalları aracılığıyla ticari üreticilere sunulacak.”

Kaynak: HORTIDAILY