Türkiye Ormancılık Sektörü bir araya geldi

Ağaç bazlı panel sektöründe yarım asırdır kesintisiz üretimle faaliyet gösteren Kastamonu Entegre, Ankara’da Orman Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşen Türkiye Ormancılık Sektörü Buluşması’na (TORSEB) katılım gösterdi. Açılış konuşmalarını Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yaptığı organizasyon, sektörün tüm aktörlerini bir araya getirirken, paneller ile sosyal, sanatsal ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yaptı.

Torseb

Kastamonu Entegre, Orman Genel Müdürlüğü’nün kuruluşunun 180. yılı kapsamında düzenlenen ve kısa adı TORSEB olan “Türkiye Ormancılık Sektörü Buluşması” etkinliğinde boy gösterdi. Son trendler, yenilikler ve teknolojik gelişmeler ile ilgili deneyim ve projelerini aktaran Kastamonu Entegre, standında Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi misafir etti.Etkinlik kapsamında ağaç işleri, ormancılık iş makine ve ekipmanları, orman yangınları söndürme araç-gereç ve ekipmanları, odun dışı orman ürünleri sektörü, ormancılık alanında faaliyet gösteren bilişim ve teknoloji sektörü, orman kooperatifleri ve ormancılık STK’ları gibi tüm paydaşlar bir araya geldi. Buluşma; sektör ekonomisinin, sorun ve çözümlerin, geleceğe yönelik planların paylaşıldığı panel dizisi ile devam etti.
Orman Genel Müdürlüğü’nün kuruluşunun 180. yılını tebrik eden Kastamonu Entegre CEO’su Haluk Yıldız, bu yıl ilki düzenlenen TORSEB etkinliğinin gelecek yıllarda da devam etmesini temenni ettiklerini vurguladı“Orman Genel Müdürlüğü’nün bu anlamlı yılında düzenlenen, sektörün tüm aktörlerini bir araya getirerek bilgi, birikim ve deneyim paylaşımı sağlayan etkinliğe katılmaktan mutluluk duyduk. Sektörün gelişimini sağlamak adına, hedef ve beklentilerin tespiti ve çözümüne yönelik görüşlerin paylaşıldığı, istihdam, ekonomi, küresel ısınma gibi konuların mercek altına alındığı bu organizasyonun oldukça faydalı olduğunu düşünüyor, devamını diliyoruz.”

Torseb