The Flower and Plant Show 12. kez düzenlenecek

Tarsus Turkey tarafından, 5 bin üreticinin sesi olan Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği’nin (SÜSBİR) işbirliğiyle düzenlenen The Flower and Plant Show’un 12’nci buluşması 12-14 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek. 30 bin metrekare sergileme alanıyla, bitki ve peyzaj sektörüne yönelik Avrasya’nın en büyük ihtisas fuarı olan organizasyon, yurt içi ve yurt dışından sektör firmalarına Tüyap Beylikdüzü’nde ev sahipliği yapacak.

????????????????????????????????????

Dolaylı yoldan yaklaşık 500 bin kişilik istihdam sağlayan Türk Süs Bitkileri Sektörünün üretici, tedarikçi, yatırımcı ve satın almacılarını Kasım ayında düzenleyecekleri The Flower and Plant Show 2020’de 12’nci kez bir araya getireceklerini söyleyen Tarsus Turkey Fuar Direktörü Mustafa Gültekin GÖKGÜL, “Son birkaç yıldır sektör, ihracata yöneldi. Bu noktada da fuarımız, en önemli dış ticaret adresi olarak görülüyor. Biz de The Flower and Plant Show’u, bu amaca hizmet edecek şekilde kurguluyoruz. Geçen yıl, başta İran, Bulgaristan, Gürcistan, Tunus, İtalya, Ürdün, Suudi Arabistan, Irak, Lübnan ve Almanya olmak üzere 48 farklı ülkeden profesyonel ziyaretçi ağırlayarak, milyonlarca dolarlık ticarete ev sahipliği yaptık. Kasım ayındaki buluşma da sektör ihracatı için önemli bir katma değer yaratacak” dedi.

Katılımcısı da ziyaretçisi de kazanacak!

 

Fidanlık ve bitki üretim işletmeleri, çiçekçilik firmaları, peyzaj uygulama firmaları, kamu, bitki ve çiçek toptancıları ile ihracat ve ithalatçıları, tedarikçiler ve bahçe merkezlerinin ağırlıkta olduğu ziyaretçilerine sektörünün öncüsü yüzlerce firmayla tanışarak yeni iş birlikleri kurma fırsatı sunacak olan The Flower and Plant Show, katılımcılarına ise binlerce satın alma profesyoneliyle doğrudan ticaret şansı yaratacak.

Süs Bitkileri ve Peyzaj Sektörünün tüm paydaşlarını çatısı altında bir araya getirecek olan The Flower and Plant Show 2020’de sergilenen zengin ürün çeşitliliğin yanı sıra sektör gündemlerine de ev sahipliği yapacak. Üç gün süren fuar süresince başta SÜSBİR olmak üzere, sektörün çatı kuruluşları, dernek ve birlikler ile katılımcı firma temsilcileri bir dizi panel, oturum ve konferans gerçekleştirecek.