SYNGENTA Mersin Tarım Fuarı’na katıldı

Syngenta Türkiye, bu yıl 13.sü düzenlenen Mersin Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı’na katılım sağladı. Başta üreticiler, ihracatçılar, tüccarlar, fide üretim tesisleri sahipleri ve bayiler olmak üzere yaklaşık 20 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda, bitki koruma çözümleri ve sebze tohum çeşitlerini tüm katılımcılara ve pazara tanıtma fırsatı yakaladı.

Syngenta Güney Bölge Satış ekibi liderliğinde temsil edilen ve protokol açılışı ile başlayan fuarda başta Mersin Valisi, Ziraat Odaları ve Birlikleri olmak üzere bölgenin lider üreticileri, bayileri ve tüccarları tarafından Syngenta standı ziyaret edildi. Mersin bölgesi tarımsal ihracatın yaklaşık %40’ına hitap eden; narenciye üretiminde Dünya 4.sü ve meyve sebze üretiminde söz sahibi bir bölge olması sebebiyle Syngenta Türkiye gerek sebze tohumu, gerekse bitki koruma çözümleri ile katılımcılarla bu platformda buluşmayı tercih ettiğini aktardı. Fuar boyunca Syngenta standında bitki koruma çözümlerinden; yenilikçi patentli formülasyon teknolojisi olan akışkan taban teknolojisi ve iki farklı bakır tuzu karışımının üstün ve sinerjik etkisi ile narenciye, bağ, kayısı ve zeytin üreticisinin vazgeçilmez çözüm ortağı HAGAX®, her türlü stres koşulunda ürünü destekleyen ve ürüne; verim artışı, meyve tutumu desteklemesi gibi artıları ile değer katan güçlü, aminoasit içerikli biostimülant ISABION®, nematodla mücadelede etkili olan nematisit TERVİGO™, kök hastalıklarına karşı en doğru tercih DYNASTY® ve damla sulama yoluyla tuta absoluta zararlısıyla mücadelede DURIVO®’ya yer verilirken, sebze tohumları olarak bölgesinde üreticinin ve ihracatçının gözdesi lider sırık domates çeşidi ADAMSET, verimi ve kaliteli meyvesiyle kazandırmaya devam eden sırık domates çeşidi TORRY ve güzlük domates segmentinin yeni gözdesi olması beklenen Syngenta çeşidi VEYRON’un erkencilik, verim ve albenisi yüksek kaliteli meyvesinin özellikleri vurgulandı. Bunların yanı sıra, soğuk kış şartlarında hiçbir şekilde dökülme yapmaması, micro – cracking (çıtırdama) olmaması gibi üstün özelliklerinden bahsedildi. Özellikle yuvarlak şekli, harika kırmızı rengi ve kalın kalix (kirpik)leri ile dikkatleri üstüne toplayan VEYRON büyük ilgi ve beğeni topladı.

Syngenta Akdeniz Bölge Sebze Satış Müdürü Ramazan Gökçe “Bölge olarak domates üretiminde hem yurtiçi hem yurtdışı piyasalarına önemli miktarda ürünler gönderiliyor. Syngenta olarak sebzede sunulan geniş ürün portföyü ile tüm iş ortaklarımıza fayda sağladığımızı düşünüyoruz. Bu lokal fuar organizasyonu ile bölgedeki en önemli üreticilerimiz ve iş ortaklarımızla aynı platformda buluşmaktan çok mutluyuz” yorumlarını aktardı.

Syngenta Türkiye Güney Bölge Satış Müdürü Emin Özer ise “Syngenta olarak tarımda yeni teknoloji ürünlerimizi & çözümlerimizi Mersin Tarım Fuarı’nda üreticilere tanıtmanın bölge çiftçilerinin birim alandan maksimum karlılık ve fayda elde etme çabasına pozitif etkileri olacaktır.” sözleri ile fuarın önemini vurguladı.