Syngenta Agri-Tech Tarım Fuarı’ndaydı

Syngenta popüler çeşitlerini öne çıkaran bir stand ile Nisan ayında Muğla’nın Fethiye ilçesinde düzenlenen 8.Tarım Teknolojileri Fuarı’nda yer aldı. Bölge olarak ihracat ve iç pazarda önemli bir etkisi bulunan Fethiye, aynı zamanda Türkiye’ deki sebze üretimine de önemli bir katkı sağlamaktadır.

Syngenta Türkiye, fuarda yeni ürünlerin ve bölgedeki mevcut lider ürünlerin tüm katılımcılara ve tarım pazarına sunma şansı yakaladı. Fuar boyunca, stantta birçok iş ortağı, sektör paydaşları ve üreticiler ağırlandı. Ziyaretçilerin talepleri ile ayrı ayrı ilgilenilirken, gelen tüm sorular cevaplandı. Yetiştiriciler tarafından ürünlerle ilgili memnuniyetler paylaşıldı. Özellikle, Syngenta’nın sahip olduğu geniş ürün yelpazesi ile bölgeye önemli bir katkı sağladığı belirtildi.

Akdeniz Sebze Ekibi liderliğinde yürütülen fuarda, iri standart domates çeşidi TORRY, köy domates çeşidi DUMAS, pembe domates çeşidi MAMSTON, salkım domates çeşitleri IKRAM, ARGYL, atıştırmalık domates çeşidi SEYCHELLE, geç güz – erken baharlık hıyar çeşidi ORKESTRA, baharlık domates çeşidi DAYLOS sergilendi. Bu ürünlerin yanı sıra, yeni salkım domates çeşitleri MODYKANO ve GAGARIN’ in tanıtımları da başarıyla gerçekleşti.

Syngenta Sebze Akdeniz Bölge  Satış Müdürü Ramazan Gökçe, fuar ile ilgili düşüncelerini aktardı; “Günümüzde tarımsal gelişmelerin en iyi takip edildiği yerlerden biri de bölgesel tarım fuarlarıdır.  Bu nedenle, bu verimli organizasyon aracılığıyla bölgedeki en önemli yetiştiricilerimiz ve iş ortaklarımızla aynı platformda buluşmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz.”

Syngenta Sebze YENİ Çeşitleri ile Demre Agritech Tarım Fuarı’daydı!

Syngenta Sebze Tohumları, 28 Şubat-3 Mart tarihleri arasında Antalya’nın Demre ilçesinde gerçekleşen Agritech Demre Tarım Fuarı’nda yer aldı.

Tarım sektöründeki farklı branşlardan 32 firmanın katılım sağladığı Agritech Demre Tarım Fuarı’nda, özellikle tohum firmalarına ilgi oldukça fazlaydı. Salkım domates ve biber üretiminin yoğun olduğu, hem ihracat hem de iç pazar için ülkemizde önemli bir konumda olan Demre’de düzenlenen fuar, geçen yıllara göre daha fazla katılımcıyı ağırladı.

Syngenta yeni ürünleri tanıtmak ve mevcut çeşitlerle ilgili soruları yanıtlamak için iyi bir şans olan Demre Agritech Tarım Fuarı’nın, sektör paydaşları ile iletişimi güçlendirmek adına imkan sağladığını aktardı. Fuar boyunca, üreticiler, halciler, bayiler ve ihracatçılar tarafından özellikle Syngenta standına ilgi oldukça yoğundu.

Stantta ARGYL, MODYKANO ve GAGARIN salkım domates çeşitlerinin tanıtımı yapıldı. Özellikle Demre tarımı için fark yaratabilecek ürünler olan yeni salkım çeşitleri GAGARIN ve MODYKANO standın ilgi odağıydı. Çeşitlerin, kolay üretim yapılabilen bitki yapısına sahip olması, mükemmel meyve sertliği, verimliliğin üst seviyede olması, iç ve dış pazar için meyve kalitesinin çok iyi olması gibi özellikleri ziyaretçilere aktarıldı. Bu özelliklerle, üreticinin aradığı çeşitleri, onlara sunma şansı yakaladıklarını aktaran Syngenta Sebze ekibi  fuarın oldukça verimli geçtiğinin altını çizdi.