PVD kaplamalı Sputter motor yatakları fark yaratıyor

Şahin Motor Yatakları yüksek teknoloji ürünü olan yeni PVD (Sputter) Kaplamalı motor yatakları ile daha uzun süre ve daha verimli yeni ürününü piyasaya sürdü.

Şahin Motor Yatakları, 62 yıllık tecrübesi ve 3 yıllık yoğun bir Ar-Ge çalışması ile geliştirdiği yeni PVD (Sputter) kaplama teknolojisini kullanmaya başladı. Türk Mühendisleri ve Türk Üniversiteleri ile sayısız test ve araştırma ile geliştirilen ürününü gerçek araç üzerinde ürün denemeleri yapılıp, yatak kontrolleri hem rektefiyeciler hem de OEM’ler nezdinde karşılıklı olarak yapıldı. Şahin Motor Yatakları yeni sıfır hatalı ürün politikası ve High Tech ailesinde geliştirdiğimiz ürünler ile sadece bugünün pazar taleplerini değil, aynı zamanda Euro6 ve üzeri gelecek motor gruplarına ait dayanımı yüksek yatakları üretmek üzere harekete geçti. Türkiye pazarında yaygınlaşmaya başlayan Start/Stop (yani Dur/Kalk) motorlara ait ve geleceğin vazgeçilmez motorları arasına girecek Hybrid motorlar için de yatak üretebilecek bilgi ve donanım şirket bünyesinde bulunuyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan  Şahin Motor Yatakları Pazarlama ve Satış Destek Uzmanı Mehmet Gürel 2017 yılının son 3 yıldır büyük bir ciddiyetle sürdürdükleri Ar-Ge faaliyetlerinin yatırımlara dönüştüğü ve emeklerinin meyvelerini verdiği bir yıl olduğunu söyledi: “Bu yıl içinde dünyada sadece birkaç üretici tarafından üretimi gerçekleştirilebilen, son derece yüksek teknoloji eseri olan bir imalat metodunu, yani PVD kaplamalı Sputter motor yataklarını ülkemize ve SMY’na kazandırma fırsatını yakaladık. SMY artık değişen dünyanın ihtiyaçları olan yeni nesil motorlara da kapsamlı bir ürün listesi ile hitap etmeye başlarken, aynı zamanda gelecek 10 yıla yönelik tüm beklentileri de karşılayacak şekilde hazırlığını tamamlamış noktaya gelmiş oldu. An itibariyle SMY, 45 – 130 mm arasında değişen ve her türlü geometrideki motor yataklarını kendi bünyesinde üreterek, pazarın tüm taleplerine cevap verebilir konumdadır. Bu gelişmelerden müşterilerimizi ve potansiyel müşterilerimizi haberdar etmek adına Ocak ayı içerisinde, Marriott Asia Hotel’de bir lansman düzenledik. Davetimize gösterilen ilgi, beklediğimizden çok ileri seviyedeydi ve bunun bize verdiği gururu, kelimelerle tarif edebilmek gerçekten güç… Ve bu lansman sayesinde daha ilk aşamada gözlerimizle görme fırsatını da yakaladık ki, yatırımımız doğru bir alanda ve pazarın taleplerine daha kapsamlı cevap verebilmek adına attığımız adım, doğru bir adım…”

Gürel, 2018 yılı için en önemli hedeflerinin, çok emek verdikleri yeni yatırımlarının eseri olan yüksek teknolojili ürünlerin, yani PVD (Sputter) kaplamalı yeni ürünlerinin pazara başarılı bir şekilde yerleştirilmesi olacağını söyledi.