NSK Group Nurettin Kazangil’i Andı

NSK Group, Kurucusu Nurettin Kazangil’i hazırladığı anlamlı video ile vefatının ilk yılında saygı, rahmet ve dualar ile andı.

Geçtiğimiz yıl 24 Şubat’ta NSK Grup’un kurucusu Nurettin Kazangil vefat etmişti. Şirket Kazangil’i anmak üzere anlamlı bir video hazırladı. Ayrıca şirket, Nurettin Kazangil ’in ömrünün büyük bir kısmını sanayisini geliştirmek için uğraştığı Karacabey’de onun anısına çeşitli yardım faaliyetlerinde de bulundu.

Nurettin Kazangil Hakkında
Nurettin Kazangil 1927 yılında Karacabey’de doğdu. Gençlik yıllarında çeşitli işlerde çalıştıktan sonra 1950 yılında, Karacabey’de 18 m2’lik bir atölye ile kendi girişimi ile sanayi işlerine atıldı. Bu atölye bugün NSK Group’un kuruluşu olarak anılıyor. Kazangil üretim serüvenine zirai ekipmanların tamiri ve imalatı ile başladı. Sonraki süreçte ise otomotiv sanayi için ilave dingil ve kriko üretimi gibi sanayinin çeşitli kollarında üretim faaliyetlerinde bulundu. 1982 yılına gelindiğinde ise bugün şirketin ana faaliyet alanı olan direksiyon ve süspansiyon parçaları üretimine başladı. 2010 yıllına kadar aktif olarak iş hayatının içinde olan Kazangil şirketin yönetimini bu tarih itibari ile 2. ve 3. nesil aile üyelerine devretti. Bu tarihten sonra da sağlığı el verdiği sürece her sabah işe gelir gibi fabrikaya gelmeye devam eden Kazangil, sesini dinlemekten zevk alıyorum dediği makinaların çalışmasına şahitlik etti. Nurettin Kazangil 24 Şubat 2021 tarihinde 93 yaşında vefat etti. Bugün onun bıraktığı miras olan şirket Karacabey ve Bursa’da bulunan 3 fabrikada üretim yapıyor. Şirket ROTA markası ile 100’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. 400’den fazla kişiye istihdam sağlayan şirketin İstanbul, Sao Paulo ve New Jersey’de satış pazarlama ofisleri de bulunuyor.