Michelin lastikleri patates çiftçisinin mahsulü en iyi durumda tutmasına yardımcı oluyor

Orijinal ekipman lastiğinin performansından etkilenen çiftçi FG Pryor & Son, Bateman RB35 püskürtücüsü için özdeş bir yedek VF 380/85 R34 149A8 / B TL Michelin YieldBib lastik seti seçti.

YieldBib lastikleri, standart teknoloji lastiğiyle aynı yükü taşıyabilir, ancak yüzde 40’a kadar azaltılmış şişirme basıncı ve sağlamlıktan ödün vermeden. Ayrıca çok yüksek fleksiyonlu (VF) muhafazalara sahiptirler ve yüzde 24 daha geniş yüzey alanı sağlarlar, bu da makinenin ağırlığını daha az zemin sıkıştırma için daha geniş bir yüzey alanına yaymaya yardımcı olur.

Optimum lastik performans avantajlarını korumak için VF 380/85 R34 149A8 / B TL YieldBib, 23 psi’ye kadar şişirildiğinde maksimum 50 km / s hızda çalışarak lastik başına 3.250 kg’a kadar yük taşıyabilir.

Diğer önemli özellikler arasında, lastiklerin dayanıklılığını artıran, anızdan kaynaklanan hasar riski altında ana bölgeyi güçlendirmek için tasarlanmış, sırt bölgesinde anız saptırma kulakları ve anti-anız kayış bulunmaktadır.

Performansları hakkında yorum yapan Warwick Pryor, sürücü ve çiftlik sahibi FG Pryor & Son, “Özellikle ne kadar dar olduklarını düşündüğünüzde, boyutları için çok yüksek bir yük derecesine sahipler. Piyasadaki aynı boyuttaki diğer lastiklerle karşılaştırıldığında, YieldBibs tramvaylarda çok daha iyi seyahat ediyor, bu da toprağı korumamıza ve bitkilere verilen hasarı sınırlandırmamıza yardımcı oluyor. ”