Mecalac, İmder üyesi oldu

İzmir’de Ege Serbest Bölgesi’nde kurulu tesislerinde ürettiği kompakt iş makinelerini Türkiye ile birlikte dünya pazarlarına da ihraç eden Fransa merkezli MECALAC, İMDER (İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği) üyesi oldu.

Son dönemde gerçekleşen yeniden yapılanma süreci çerçevesinde Türkiye’deki faaliyetlerini hızlandıran şirketin üyeliği için İzmir’deki tesislerinde bir tören düzenlendi.

Üyelik plaketinin de sunulduğu törene; İMDER Başkanı Tamer Öztoygar, İMDER & İSDER URGE Komitesi Başkanı Mehmet Bebek, İMDER Genel Sekreter Yardımcısı Yusuf Oğuz Yiğit, MECALAC Yönetim Kurulu Başkanı Henri Marchetta, MECALAC Türkiye Genel Müdürü Cevdet Can Uzer ve MECALAC Türkiye Satış Direktörü Erdal Eroğlu katıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan MECALAC Türkiye Satış Direktörü Erdal Eroğlu, sektörün çatı derneği olan İMDER’e üye olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek; “Çeşitli ataşmanlarla birlikte kullanılabilen kompakt ürünleriyle bilinen MECALAC’ın, İMDER’e üyeliği karşılıklı bir sinerji doğuracak ayrıca Türkiye İş Makineleri Sektöründe, Türkiye’de üretim yapan bir marka olarak, daha etkin olma hedefimiz doğrultusunda önemli bir adım teşkil edecektir. Kuruluşundan bu yana geliştirdiği modellerle çeşitli tasarım ve yenilik ödülleri kazanan şirketimizin hem derneğimize hem de sektörümüze artı değer katacağına inanıyoruz. MECALAC olarak biz de yurtiçi ve yurtdışı çalışmalarımızda İMDER’in sektördeki bilgi ve tecrübelerinden faydalanacağız.” şeklinde konuştu.

Plaket takdiminin ardından üretim tesislerini gezen İMDER Yönetimi, MECALAC yöneticilerinden üretim prosesleri ve üretim-montaj hatları hakkında bilgi aldı.