Massey Ferguson’un yeni Stage V teknolojisi MF 6700 S Serisi yüksek performans sağlıyor

AGCO’nun dünya çapında ünlü markası Massey Ferguson, MF 6700 S Serisinin 135hp - 180hp arasında daha fazla azami güç sağlayan beş yeni modeli ile yeni ve daha akıllı performans seviyesine ulaştığını duyurdu. Önceki modellerinde olduğu gibi, yeni MF 6700 S Serisi de, altı silindirli bir traktörün güç ve tork değerlerine yakın değerler sunarken, aynı zamanda kompakt, hafif, dört silindirli bir traktörün faydalarını sağlıyor.

Orijinal modellerin başarısını temel alan en yeni MF 6700 S Serisi traktörler, operatörlere her türlü ihtiyaca uygun şanzıman seçeneklerinin yanı sıra yeni traktör terminalleri ile satın alma maliyetlerini azaltmaya yardımcı oluyor. Yeni modeller ayrıca çok yönlülüğü artıran genişletilmiş lastik seçenekleri ile birlikte daha fazla performans sunuyor.

Massey Ferguson Avrupa ve Orta Doğu Bölgesi Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Francesco Quaranta, “Massey Ferguson, yüksek güce sahip dört silindirli traktörler ve bunu 200 hp’ye ilk getiren konsepti yarattı” diyor. “Şimdi yeni MF 6700 S Serisi’nin piyasaya sürülmesiyle, üretkenliği ve performansı artırmak ve daha da fazla fayda sağlamak için bu çok başarılı tarifi daha ileri taşıyoruz.”

Tüm modeller, bakım gerektirmeyen “All-in-One Stage V” son işlem sistemi sayesinde egzoz emisyon yönetmeliklerine uyan en yeni AGCO Power dört silindirli Stage V motorlarla donatıldı. Motor gücü yönetimi (EPM) 20 hp’ye kadar bir ek güç sağlarken, en küçük modelde maksimum güç 15 hp artmakta.

Yeni MF 6700 S Serisi, tüm modellerinde, Dyna-VT sürekli değişken şanzıman veya yeni yarı otomatik Dyna-6 Super Eko şanzıman gibi farklı şanzıman seçenekleri sunmakta.

Tüm tarım uygulamalarına ve farklı işletmelerin gereksinimlerine uyacak üç spesifikasyon seviyesi (Essential, Efficient ve Exclusive) mevcut.

 New MF 6700 S Stage V Serisi Özellikleri

 

Model MF 6713 S MF 6714 S MF 6715 S MF 6716 S MF 6718 S
Azami Güç 135 hp 145 hp 155 hp 165 hp 180 hp
Azami EPM Gücü 150 hp 160 hp 175 hp 185 hp 200 hp
Motor Dört silindir, 4,9 litre AGCO Power
Şanzıman Dyna-VT ya da Dyna-6 Super Eko
Donanım Paketi Essential, Efficient ya da Exclusive

 

 

Akıllı ve güçlü dört silindirli motorlar

Tüm MF 6700 S Serisi traktörler, önceki modellere göre 5 hp daha fazla güç üreten en yeni AGCO Power 4,9 litre, dört silindirli motorlarla güçlendirildi. Motor Gücü Yönetimi (EPM) MF 6713 S’de 15 hp, diğer tüm traktörlerde ise 20 hp ekstra güç üretmekte. Bu sistem, PTO veya hidrolikler etkinleştirildiğinde ve 18 km/saatin üzerindeki yol hızlarında otomatik olarak etkinleştiriyor.

Güvenilir sistem Stage V ile buluşuyor

Massey Ferguson, tamamen bakım gerektirmeyen güvenilir “All-in-One Stage V” sistemi ile en zorlu Stage V emisyon düzenlemelerine uygun. Tasarımlarda herhangi bir değişim gerektimeyen sistem ile mevcut görünürlükten ödün vermeyen modeller, daha ince egzoz borusu ile de dikkat çekiyor.

İlk olarak 2015 yılında piyasaya sürülen “All-in-One SCR” sisteminin yeni nesli şimdi, dizel oksidasyon katalizörü (DOC) ve seçici katalitik indirgeme (SCR) üniteleri arasında yeni bir kurum katalizörü (SC) kullanıyor. Fazladan yakıt tüketmeyen otomatik ve pasif rejenerasyon, mükemmel yakıt ekonomisini korumaya devam ediyor.

Tasarım maliyetleri sayesinde işletme maliyetleri düşürüldü

Servis edilebilirlik, uzun bakım aralıkları ile işletme maliyetlerini düşüren basit ve kolay yapılacak şekilde tasarlanmıştır. Motor için 600 saat ve şanzıman için 1.800 saat bakım periyodu bulunuyor. Yeni otomatik hidrolik sübap ayarı, bakım gerektirmeyen sistem sayesinde 2.400 saatte 1.950 € tasarruf sağlamasıyla işletme maliyetlerini düşürüyor.

Tüm görevlere uygun farklı şanzıman seçenekleri

Tüm MF 6700 S Stage V modelleri, Dyna-VT sürekli değişken şanzıman (CVT) veya yeni Dyna-6 Super-Eko şanzıman seçenekleriyle sunuluyor. Saygın yarı-powershift şanzımanın bu en yeni sürümü, traktörlerin sadece 1.500 dev/dak’da 40 km/saate varan yol hızlarına ulaşmasını sağlayarak önemli miktarda yakıt tasarrufu sağlıyor.

Optimum kontrol için Dyna-VT, operatörlerin verimliliği en üst düzeye çıkarmak, verimliliği ve iş kalitesini artırmak için herhangi bir motor devrinde herhangi bir ileri sürüş hızını ayarlamalarını sağlıyor. Tüm görev ve koşullara uyacak şekilde ayarlanması kolay olan sezgisel sürüş modlarında çalışıyor. En yeni Super Eko versiyonu, sadece 1.450 dev/dak’da 40 km/saat yol hızında ulaşarak yakıt tüketimini daha da azaltıyor.

MF 6700 S’nin kontrolü hiç bu kadar kolay olmamıştı

Massey Ferguson’un son teknoloji Datatronic 5,9” dokunmatik ekranlı terminali, Exclusive pakette standart olarak sunulur ve Efficient modellerde ise bir seçenektir. Bu kullanımı kolay ISOBUS uyumlu terminal, operatörlerin ayarlara hızlı ve kolay bir şekilde erişmelerini ve değiştirmelerini sağlayan tablet tarzı bir kullanım sunuyor.

Datatronic 5, tüm traktör ayarlarını kontrol etmenin yanı sıra, MF Rehberlik, MF Bölüm kontrolü ve MF Değişken Oran Kontrolü içerecek şekilde kapsamlı bir hassas tarım paketi haline de getirilebiliyor.

Alternatif olarak, Fieldstar 5 seçeneği Essential ve Efficient paketleride mevcut. Bu terminal, tüm MF Technologies paketlerinin üstesinden gelebilmenin yanı sıra ISOBUS uyumluluğu sağlamak için aynı sezgisel dokunmatik ekranlı bir terminal kullanıyor.

Yeni MF 6700 S serisi, traktörün aktivitesini ve hareketlerini sürekli kaydeden MF Connect ile de uyumlu. Mobil cihazlarda geçmiş ve gerçek zamanlı verileri görüntüleyebiliyor, akıllı sistem sayesinde kullanıcılar traktör veri kayıtlarına her yerde ve her zaman erişbilmekte ve bakım zamanını öngörebilmekte.

Toprağa daha fazla güç

Çapı 1,85 m’ye kadar olan lastiklerin takılması seçeneğiyle birlikte, daha geniş yelpazede bir lastik seçimi MF 6700 S Series’in performansını ve çok yönlülüğü arttırıyor. 1 bar’a kadar olan basınçlarda çalışabilen bu büyük lastikler toprak sıkışmasını azaltıyor ve çekişi artırıyor.

 Mükemmel çok yönlü paketler

Massey Ferguson, yeni MF 6700 S Stage V traktörlerinin düşük sahip olma maliyetleriyle daha yüksek performans sunmasını sağlamak için en son teknoloji ve kendisini kanıtlanmış tasarımları bir araya getiriyor. Dyna-6 ve Dyna-VT şanzımanları ile pazarda 16 yıllık deneyime ve güvenilirlik konusunda benzersiz bir üne sahiptir ve kullanımı kolaylaştırmak için sorunsuz ve basit otomasyonları bir araya getiriyor.

Yüksek güce sahip dört silindirli bir motor için özel olarak tasarlanmış dingil mesafesi ile MF 6700 S Serisi, bilhassa yeni geniş çaplı lastik seçeneği ile üstün çekiş sağlıyor.

Kompakt boyutlar çok yönlülüğü ve çevikliği arttırıyor, sınıfındaki en dar dönüş yarıçapını sunan, güçlü hidrolik sistemleri ve basit kontrolleri ile üstün ön yükleyici traktörünü oluşturuyor.