Massey Ferguson’dan büyük başarı; “MF 8S.265 Dyna E-Power Exclusive” modeli “2021 Yılının Traktörü” ödülünü aldı

AGCO’nun dünya çapında markası Massey Ferguson’un “MF 8S.265 Dyna E-Power Exclusive” modeli, “2021 Yılının Traktörü” ödülüne layık görüldü. 26 Avrupa ülkesinden üyelerin bulunduğu jüri tarafından verilen bu prestijli ödül, 18 Aralık’ta tamamen dijital ortamda düzenlenen “2021 Yılının Traktörü” ödül töreninde duyuruldu.

Ödüle ilişkin açıklama yapan Massey Ferguson Avrupa ve Orta Doğu Bölgesi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Thierry Lhotte, Massey Ferguson ekibindeki herkesin, 2021 Yılının Traktörü Ödülleri’nde en büyük ödülü kazanmış olmaktan onur duyduğunu vurguladı.

Thierry Lhotte: “Traktör tasarımı alanında yeni bir çağı tanımladık”

MF 8S Serisi ile traktör tasarımı alanında ve elbette ki müşterileri için yeni bir çağ tanımlamak üzere yola çıktıklarını kaydeden Thierry Lhotte, “Çok mutluyuz ki, bu prestijli ödül bunu başardığımızı, Massey Ferguson’un sade ve güvenilir traktör tasarımında yeni bir çağı nasıl tanımladığını gösteriyor. Aynı zamanda, gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunuyor ve müşterilerimize sürdürülebilir bir gelecek için bağlantılı teknolojilerinin, akıllı tarım teknolojisinin faydalarını sağlıyoruz” diye konuştu.

MF 8S Serisi dijital lansmanı da pek çok ödül almıştı

Massey Ferguson, MF 8S Serisi’nin dijital lansmanı ile de pek çok ödül kazandı.

MF 8S dijital lansmanı, “Dijital Teknolojinin En İyi Kullanımı” kategorisinde Altın Madalya Ödülü’nün ve İtalya 2020 En İyi Etkinlik Ödülleri’nde “En İyi B2B Dijital / Hibrit Etkinlik” Gümüş Madalya’nın yanı sıra, “Dijital Etkinlik” kategorisinde Altın Madalya Ödülü’nü almaya hak kazandı. Dünya 2020 En İyi Etkinlik Ödülleri’nde “En İyi B2B Dijital / Hibrit Etkinlik” olarak Altın Madalya Ödülü, Massey Ferguson’un fiziksel varlığını ve dijital yetenekleri harmanlayarak EIMA 2018’de başlatılan yeni fuar ve etkinlik stratejisine itibar sağladı.

Ödüllü teknoloji

Ödül alan “MF 8S.265 Dyna E-Power Exclusive” modeli, 205 hp’den 265 hp’ye kadar 4 modeli içeren MF 8S Serisi’ne liderlik ediyor. Bu seride tüm traktörler, “Motor Gücü Yönetimi “özelliği ile 20 hp ekstra güç imkanı veriyor.

Tamamen yeni olan MF 8S Serisi; motor, kabin, şanzımanlar ve aktarma organlarının yanı sıra, yeni kontroller ve bağlantılı teknolojiler gibi her alanda yenilikçi tasarımlar sunuyor. Yüksek standartlarıyla ürüne ayrılan bütçenin karşılığını fazlasıyla veren MF 8S Serisi traktörler farklı özellik paketleri ile birlikte gelerek, kullanıcının sadece ihtiyaç duyduğu özelliklere ödeme yapmasına imkan veriyor. Motoru kabinden ayıran, gürültüden, ısıdan ve titreşimden yalıtan 24 santimetrelik mesafesiyle benzersiz “Protect-U” tasarımı ise, MF 8S Serisi traktörleri diğerlerinden ayıran başlıca özellik olarak öne çıkıyor.

Sektör lideri kabin

Ödüllü traktörün 4 sütunlu kabini, sadece 68 desibel ile pazardaki en sessiz kabin olup, en üst düzeyde hacim ve görüş sağlayan ayırt edici eğimli ön camı ile aynı zamanda sektör lideri konumunda. Kabin içindeki yeni multipad kumanda kolu ve kolçağı, akıllı tarım işlemleri için bağlantı ile optimum kontrol sağlıyor. Sağ sütuna takılan yeni bir dijital MF vDisplay ekranı, ön gösterge panelin yerini alıyor ve ince yapısı ile kaput üzerinden olağanüstü görüş sağlamak için sadece direksiyon simidi ve güç kontrol kolunu bırakıyor.

Standart olarak sunulan MF Connect telemetri ve Datatronic 5 terminali ile eksiksiz bağlantı sağlanıyor. Ayrıca, MF Guide, MF Section Control ve MF Rate Control dahil olmak üzere MF Technologies Suite’i yönetmek için fazladan bir Fieldstar 5 terminali kullanma seçeneği de bulunuyor.

Yeni yüksek verimli şanzımanlar

Ödüllü “Dyna E-Power Exclusive” modelinin tamamen yeni olan çift kavrama teknolojisi, bir CVT’nin konforunu yarı otomatik vitesin verimliliği ile birleştiriyor. Bu şanzıman, daha yüksek hızlarda güç kaybını %26’ya varan oranlarda azaltıyor ve yakıtta %5’e varan tasarruf sağlıyor. Yeni Dyna-7 yarı powershift ise alternatif olarak MF 8S Serisi’nde sunulan başka bir şanzıman seçeneği olurken, 28 ileri ve 28 geri vites imkanı bulunuyor. Çok bilinen Dyna-6 modeli de, benzer kolay kullanımı ve güvenilirliğiyle daha yumuşak vites değiştirmeyi sağlarak ekstra bir vites kademesi sunuyor ve artık %15 daha verimli hale getirildi.

3,5 metre dingil mesafesi üzerine inşa edilen ve güçlü, yeni bir arka aks ile MF 8S Serisi, %10 daha fazla çekiş gücü sağlıyor. Güçlü yeni hidrolik yapısı ve PTO ile daha yüksek performans sunan bu seri, daha verimli çalışarak maliyetleri düşürüyor. MF 8S Serisi traktörler, en yeni VF650/75 R42 Trelleborg TM1000 PT özel lastik seçeneği dahil olmak üzere 2,05 metre çapa (R42) kadar arka lastiklerle de donatılabiliyor.

Mükemmel özellik seçimi

Ödüllü MF 8S Exclusive özellik paketi, traktör operatörlerine olağanüstü konfor ve kullanım kolaylığının yanı sıra üretkenliği ve verimliliği artırmak için gerçek performans artırıcı özellikler sağlayan kapsamlı bir donanım paketi. Satışa sunulan “Exclusive” modellere ek olarak, 2021 yılı başlarında “Efficient sürümleri”, ilerleyen aylarda ise tüm modeller için Dyna-VT CVT şanzıman seçeneği de eklenecek.