Massey Ferguson, “Gümüş Yaprağı” ödülünü kazandı

Massey Ferguson, MF 3700 profesyonel bağ-bahçe traktörleri ile İtalya Fieragricola Fuarında inovasyon ödülü “Gümüş yaprağı” kazandı!

Gümüş Yaprak İnovasyon ödülü, uzman bir jüri grubu tarafından üzüm bağı, meyve bahçesi ve dağlık bölgelerdeki çiftçilerinin ihtiyaçlarına göre üretilen yepyeni MF 3700 bağ-bahçe traktörlerine traktörün ön aks süspansiyonu ile debriyaj, şanzıman ve ekipman işlevlerini tek bir yerden kontrol edilmesini sağlayan yeni çok fonksiyonlu hidrolik kumanda kolu için verildi.

2018 Fieragricola İnovasyon Ödülleri (Premio Innovazione 2018) tarım dergilerinin önemli yayıncısı L’Informatore Agrario ve etkinliğin organizatörleri Veronafiere işbirliği ile sahnelendi. Uzmanlardan oluşan jüri, ödüllerin verileceği markaların seçiminde, inovasyon ve orijinalliği, çevre ve ekonomik sürdürülebilirlik üzerindeki etkisini, ürün kalite iyileştirmesi ve ürün işlevselliğini göz önünde bulundurmuştur.

Massey Ferguson İtalya Ulusal Satış Müdürü Gianluca Gherardi “Gümüş Yaprak ödülünü almaktan dolayı çok heyecanlıyız” diyerek, “Her bir tarım kategorisine göre uzmanlaşmış modellerle yeni MF 3700 Serisi, son derece konforlu ve becerikli, yüksek performans, mükemmel yakıt verimliliği sağlayan en kaliteli, basit makineleri karakterize etmektedir” dedi.

Yeni 75-105hp MF 3700 Serisi V (Bağ), S (Özel), F (Meyveci), GE (Yere yakın – alçak profil) ve WF (Geniş Meyveci) olmak üzere 1,0 m’den 2,2 m’ye uzanan genişlik aralıkları ile beş versiyon içermektedir. Geniş Meyveci sürümü, yamaç üzüm bağları ve eğimli alanlardaki hayvancılık çiftlikleri için ideal olan daha geniş denge aralığı için daha geniş bir şasi ile yapılmış yepyeni bir modeldir.

MF 3700 Serisi, ayrıca 2018 Yılın Traktörü yarışmasında da Finale kalmıştı.