Mahindra Hisarlar, Burdur’da çiftçilerle buluştu

Tarım sezonunun hareketlenmesiyle birlikte, Mahindra Hisarlar saha etkinliklerine hız veriyor. 17 Nisan – 13 Mayıs arasında gerçekleşen ve Türkiye genelinde 11 ili kapsayan 1 tonluk Silaj Balya Paketleme makinesi test günlerinin Burdur ayağı gerçekleşti.

Türkiye’nin önde gelen tarım makineleri üreticisi Mahindra Hisarlar’ın Burdur’da gerçekleştirdiği, silaj balyalama ve paketleme makinası test programı, bölgede özellikle hayvancılık ve silaj işi ile uğraşan çiftçiler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

Mahindra Hisarlar satış, pazarlama ve satış sonrası yetkililerinin de yer aldığı etkinlikte, ürün pazarlama yetkilileri tarafından çiftçilere, hayvan beslemesinde kullanılan ve‘’Silaj paketleme makinelerinin kullanımı’’ gibi modern yöntemlerle paketlenen, kıyılmış mısır, ot, meyve posası ve pancar küspesi gibi yemlerin, geleneksel yöntemlerle stoklanan ürünlere göre sağladığı önemli avantajlar ve bu modern uygulamaların hayvan et ve süt verimine sağladığı önemli katkılar hakkında bilgiler verildi.

Mahindra Hisarlar Silaj balyalama ve paketleme makinesini test etme imkânı bulan bölge çiftçileri aynı zamanda Mahindra Hisarlar’ın Türk çiftçilerine sunduğu diğer hizmetler hakkında da bilgi alma imkânı buldu.

40 yılı aşkın süredir çiftçinin işini kolaylaştıran, verimini arttıran ve tarımsal mekanizasyonda ilklerin öncüsü olan Mahindra Hisarlar; Silaj Balyalama ve Paketleme Makinaları ile, hayvancılık ile uğraşan çiftçiler için hem ihtiyaç hem de bir fırsat yaratıyor.