Lely, Vector’un lansmanını yaptı

Lely, yemleme sistemi Lely Vector için geliştirilmiş karma ve yemleme robotunu (MFR) piyasaya sürüyor. Sistem, artık hayvan sağlığını iyileştirmeye daha da odaklanmış durumda. Güvenilirlik ve servis ömrü, karma haznesi ve helezon için paslanmaz çelik gibi daha dayanıklı malzemelerle yenilenerek artırılmıştır.

 

Bu gelişmeler, Lely’nin pazara tam teşekküllü ve başarısını kanıtlamış bir karma ve yemleme robotu sunmasına yol açan otomatik yemlemenin geliştirilmesindeki bir sonraki adımdır. Bu, hayvancılığın dünya çapında geleceğe hazır olmasını sağlamak için yapılmıştır.

Güvenilir ve dayanıklı

Lely Vector, anahtar parçalarda kullanılan malzemelerin bazılarının değiştirilmesi sayesinde artık daha dayanıklıdır. Örneğin, karma haznesi ve helezon paslanmaz çeliktir. Ekstra güvenlik ve daha az hasar riski için tamamen yeniden tasarlanan tampon artık galvanizdir. Bu değişiklikler Lely Vector’un direncini yem ve hava koşullarından kaynaklanan etkilere karşı artırdı.

Kolay bakım

Lely mühendislerinin katkıları sayesinde makine, hareket mekanizması ve elektrikli bileşenlerin çok daha kolay erişilebilir olması sayesinde bakımın daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılmasına olanak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, çiftçinin MFR üzerinde koruyucu bakımları yürütmesi artık daha kolay.

 Hayvan Sağlığı

Bıçakların daha iyi dağılımı ve helezonun sabit dönme hızı, rasyonun şimdi sürekli olarak karıştırıldığı ve dengelendiği anlamına gelir. Bu, yem alımını arttırır ve sürünün yem seçme becerisini azaltır. Metal parçacıkları yemden çıkarmak için MFR’ye bir mıknatıs da eklenmiştir.

İyileştirmeler, 2012 yılında Lely Vector’un tanıtımından bu yana elde edilen deneyimlere ve dünya çapındaki müşterilerle işbirliğine dayanmaktadır.

Otomatik yemleme

Lely Vector’un tanıtımından bu yana, dünya çapında 500’den fazla çiftçi artık süt ve / veya besi sığırlarını otomatik yemleme sistemi ile beslemektedir. Bu sadece onları zamandan tasarruf ettirmekle kalmaz, daha sağlıklı inekler ve yem tüketimine, yem maliyetlerine ve süt üretimine dair daha fazla bilgi demektir.

Kullanılabilirlik

Yeni Lely Vector, bugün itibariyle satın alınabilir ve aşağıdaki fuarlarda canlı olarak görülebilir:

  • SPACE 2018: 11 – 14 Eylül 2018, Rennes, Fransa.
  • Kanada’nın Woodstock şehrindeki Kanada’nın Dış Mekan Çiftlik Fuarı 2018: 11 – 13 Eylül 2018.