KALE Ar-Ge Merkezi, 7.Ar-Ge Merkezleri Performans Ödülleri Toplantısı’nda ‘İşbirliği ve Etkileşim Kategorisinde‘ Birincilik Ödülü’nü kazandı

KALE Ar-Ge Merkezi, Araştırma ve Geliştirme faaliyetlerinde elde edilen başarıları istikrar içinde sürdürme ve bir üst seviyeye çıkarma kararlılığını temel prensip olarak benimsemektedir.

Otomotiv sektörü başta olmak üzere tasarım ve üretim hizmeti vermekte olduğumuz bütün alanlardaki gelişmeleri yakından takip etmekte olan firmamız, gerek yurt içi, gerekse yurtdışı müşterilerinin ve pazarın ihtiyaçları doğrultusunda Araştırma ve Geliştirme faaliyetlerine her zaman öncelik verme politikasını yıllardır titizlikle sürdürmektedir.

Pazar ve müşteri beklentilerinin proaktif biçimde değerlendirilmesi amacıyla ve aynı zamanda milli ekonomiye katkı sağlama hedefiyle Ar-Ge Merkezi kuran öncü kuruluşlardan biri olan KALE, 2011 yılında tüm altyapı çalışmalarını tamamlayarak Ar-Ge Merkezi Belgesini almıştır.

KALE Ar-Ge Merkezi, kamu otoritesinin öncelik ve ağırlık vererek yıllar içinde olgunlaştırdığı kanun, tüzük ve prosedürlere süratle uyum sağlayarak, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının hedeflediği seviyeleri kısa sürede yakalayan bir konuma gelmiştir.

Artan faaliyet temposu ile son 3 yılda sürekli ödül kazanan bir firma olmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

Bu bağlamda;

2016 yılında ‘Yeni Nesil Yüksek Güçte Çok Amaçlı Traktör Soğutma Modülü Geliştirilmesi’ Projesi ile Ar-Ge Yönetimi Kategorisinde; 2017 yılında ise ‘Ar-Ge Yönetimi Örneği Olarak Milli Yerli İnsansız Hava Araçları (İHA) Soğutma Modülü’ Projesi ile yine Ar-Ge Yönetimi Kategorisinde olmak üzere üst üste ödüller kazanılmıştır.

Tüm Ar-Ge faaliyetleri, Tübitak, Üniversiteler, Yurtdışındaki Test Araştırma Merkezleri yanında, co-design bağlamında Tedarikçiler ve Müşteriler ile de işbirliği içinde çalışma prensibi ile yürütülmektedir. Nitekim son olarak, 19 Kasım 2019 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 7.Ar-Ge Merkezleri Performans Ödülleri Toplantısında ilan edildiği üzere, KALE Ar-Ge Merkezi 2018 yılında ‘ İşbirliği ve Etkileşim Kategorisinde ‘ Birincilik Ödülüne layık görülmüştür. Ödül Plaketi, firmamızı temsilen törene katılan Fabrika Müdürümüz Sn. İbrahim ZENGİN ve Ar-Ge Direktörümüz Sn. Ahmet PERUT’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK tarafından verilmiştir.