John Deere X serisi birleştirme hattı için 2 yeni model ekliyor

John Deere, 2021 hasat sezonu için iki yeni X Serisi biçerdöver ile hasat performansını bir üst seviyeye taşıyor. X9 1000 ve X9 1100 biçerdöverler, büyük ölçekli çiftçilerin saat başı daha fazla kile harmanlamasına, ayırmasına ve temizlemesine ya da koşullar değişse bile günde daha fazla dönüm hasat etmesine yardımcı oluyor.

X9 1100 saatte 30 dönüme kadar sert, yüksek verimli buğday toplayabilir ve yüksek verimli mısırda saatte 7.200 kile kadar hasat edebilir.

John Deere Ürün Müdürü Matt Badding, “Koşullar değiştikçe, X9 biçerdöver operatör için otomatik olarak en yüksek seviyelerde çalışacak şekilde otomatik ayarlamalar yapabilir” diyor. “Örneğin, sabahları saman nemli olabilir ve harmanlamayı ve ayırmayı zorlaştırabilir. Öğlen saatlerinde nem buharlaşır ve hasat koşulları düzelir. Geçmişte, bu değişiklikler operatörlerin makinenin dengelemesine yardımcı olmak için birleştirme ayarlarını yapmasını gerektiriyordu. Şimdi ayarlamalar otomatik olarak yapılıyor. ”

Sağlam bir kayış tahrik sistemi ve güncellenmiş ProDrive XL şanzıman içeren tamamen yeni bir John Deere PowerTech 13.6L motor ile donatılmış olan bu yüksek yakıt verimliliği sağlayan biçerdöverler yakıt doldurmadan 14 saate kadar çalışabilir. “S790 ile karşılaştırıldığında X9 1100, hasat maliyetlerini düşük tutmaya yardımcı olmak için hasat edilen kile başına% 20’ye kadar daha az yakıt kullanıyor” diyor Badding.

Buna ek olarak, biçerdöverler, önemli makine ve verim toplayan ve hasat sonuçlarını iyileştiren entegre hassas ag teknolojileri ile mevcuttur. Önceki modellerden daha doğru olan entegre StarFire 6000 Alıcı, Arazi Dengeleme Modülünde (TCM) kalibrasyon gerektirmez. Yeni yönlendirme sistemi geliştirmeleriyle birlikte, yeni alıcı GPS sinyalini daha hızlı açar ve alır, böylece biçerdöver daha kısa sürede gelişmiş doğrulukla çalışmaya başlayabilir.