‘International Field Days Turkey / Tarla Günleri’ 3 – 6 Haziran’da Tekirdağ’da gerçekleştirilecek

İki yılda bir düzenlenen ve en geniş ürün grubunu kapsayan ‘International Field Days Turkey / Tarla Günleri’ 3 - 6 Haziran 2020 tarihleri arasında Tekirdağ / Karaevli Mahallesi'nde gerçekleştirilecek.  

SONY DSC

2010 yılı itibari ile Türkiye fuarcılık konseptine farklı bir bakış açısı getiren DLG Fuarcılık, düzenlemiş olduğu ‘açık alan uygulamalı’ fuar anlayışı ile tarım sektörüne yön vermeye devam etmektedir.

Türkiye’deki satış odaklı fuar anlayışını; ürünler hakkında teknik bilgi vererek bilgili bir çiftçi profili oluşturma anlayışı ile değiştirerek, Türk tarımı ve çiftçisine katkı sağlamaktadır. Bu bağlamda organizasyonlarımıza gelen ziyaretçi sayısı yanında, gelen ziyaretçilerin nitelikli ve öğrenmeye açık olmasının da önemine her zaman dikkat ederek çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştirdik.

2010 senesinde Türkiye ile tanıştırdığımız açık alan uygulamalı tarım fuarı konseptinde;  tüm bitkiler tarlada ekilmiş, ilaç ve gübre uygulamaları yapılmış olarak görülebilecek, uygulama yapılmış alan ve uygulama yapılmamış alan arasındaki farklar net şekilde test edilebilecek.

Alan içerisinde piyasada ticari olarak satışı gerçekleştirilen 82 çeşit buğday, 31 çeşit arpa, 8 çeşit yulaf, 11 çeşit yem bezelyesi- Macar fiğ, 6 çeşit nohut ve 5 çeşit Tritikale ürünleri ekilmiş ve tüm uygulamaları gerçekleştirilmiş olarak ziyaretçilerimize tanıtılacaktır.  Ayrıca Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü, Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü, Sakarya Araştırma Enstitüsü ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nin geliştirmiş olduğu çeşitler ilk defa ekilerek üreticilerin ve tohumluk üreticilerinin beğenisine sunulacak olup ileriki yıllarda ekilecek çeşitler ilk defa fuarımızda sergilenecektir.

Firmaların yeni ürün tanıtımları ve yenilikleri de organizasyon içinde yer alacaktır. Makine, ekipman ve traktörlerin deneme gösterileri ile birlikte otomatik dümenleme sistemleri, macar fiğ biçimi – balyalaması, toprak hazırlık ve ekim süreci; dijital tarım noktasında drone ile hastalık tespitleri ve ilaçlamaları, azot sensörlü gübreleme sistemleri de organizasyon içinde uygulamalı olarak ziyaretçilerin görüşlerine sunulacaktır.

DLG Fuarcılık olarak geçen sene yapmış olduğumuz gibi bu sene de Ziraat Odaları, Trakya Birlik, Tarım Kredi Kooperatifleri, Pankobirlik ve çeşitli özel distribütörler/bayiler ile taşımalı sistem ile (otobüs desteği) Türkiye’nin farklı illerinden üreticilerimizi organizasyonlarımızı ziyaret etmesi konusunda destek olmaya devam ediyoruz.