Hayvancılık sektöründe artan maliyetlere yerli çözüm “Sürüm

Covid-19 sebebiyle üretimlerin neredeyse durduğu, Dünya çapında yaşanan ekonomik zorluklardan dolayı maliyetlerin sürekli arttığı bu dönemde küçük-büyük her işletme dijitalleşme yolunda hızla ilerliyor. Hayvancılıkla uğraşanların yardımına ise Türk startup Sürüm yetişti. Cool Digital Solutions yazılımıyla hayata geçirilen Sürüm, akıllı telefonlar aracılığıyla Süt ve Besi işletmelerinin sürü takibini yapmalarını kolaylaştırarak, maliyetlerini etkin şekilde yönetmelerini sağlıyor.

Akıllı telefonların kullanımındaki artışla birlikte birçok sektörde olduğu gibi tarım ve hayvancılıkta da pratik çözümler üretiliyor. Online platformlar sayesinde takibi kolaylaştıran çözümler verimliliği artırıp, maliyetleri azaltarak gelecek vadediyor.

Girişimcilere web ve mobil dünyasında daha görünür olmaları için projelerinde destek olan Cool Digital Solutions tarafından yazılımı yapılan Sürüm, Hayvancılık sektöründe Sürüm Sürü Takip ve Danışmanlık Uygulaması ile kullanıcılara çözüm ve verimlilik odaklı çözümler sunuyor. Sürüm, Süt ve Besi işletmelerinin sürü takibini yapmalarını kolaylaştırarak, maliyetlerini etkin şekilde yönetmelerini sağlıyor.

Bulut altyapısıyla güvenli kayıt

Sürüm, yetiştiricilerin genellikle zorlukla tuttukları süt ve tohumlama kartlarını dijitalleştirerek, bulut altyapısıyla güvenli bir şekilde kayıt altına alıyor. Uzman Veteriner Hekimleri ile ücretsiz rasyon ve sürü bakım danışmanlığı sunan Sürüm, yetiştiricilerden yoğun ilgi görüyor.

Akıllı telefonlarda ücretsiz olarak kullanılabiliyor

Sürüm Sürü Takip ve Danışmanlık uygulaması, iOS ve Android üzerinden indirilerek tüm akıllı telefonlarda ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Uzman veteriner hekimler tarafından yetiştiricilerin ihtiyaçları detaylı bir şekilde analiz edilerek tasarlanan uygulama, herhangi bir sayı ve kullanım süresi kısıtlaması olmadan istenen sayıda hayvan kaydının oluşturulmasına izin veriyor.

Tedavi amaçlı olmayan tüm sorulara 24 saat içerisinde cevap

Kullanım kolaylığı sayesinde her yaştan yetiştiricinin rahatlıkla kullanabildiği Sürüm’ü, uygulama marketlerinden ücretsiz olarak indirenler, hayvanları hakkında veri girişlerini bu platform üzerinden yapıyorlar. Yem maliyetleri ve hayvanların durum takibini de sağlayan Sürüm, böylece üretimin karlılığının da hesaplanmasını sağlıyor. Sürüm Ekibi’nin uzman veteriner hekimleri, tedavi amaçlı olmayan tüm sorulara 24 saat içerisinde cevap veriyor.

3 bini aşkın indirme, 500 aktif kullanıcıya aynı anda ulaşabilme

Sürüm’ü kullanan yetiştiriciler maliyetlerinin azalmasıyla rahat bir nefes aldıklarını ve verimliliklerinin arttığını belirtiyor. 3 bini aşkın indirme ve döneme bağlı olarak 500 aktif kullanıcıya kadar ulaşan uygulama, yetiştiricilere destek oluyor.