Gallignani Türkiye’de daha güçlü, deneyimli ve profesyonel bir kadroyla çalışıyoruz

Gallignani Türkiye Ülke Müdürü Sinan Saraçoğlu

“Bu yıl en öncelikli hedefimiz Türkiye için yeni ürünlerimizin tanıtımlarını yaparak bu ürünleri çiftçilerimizle buluşturmak. Konya Tarım Fuarı ile başlayacağımız lansman çalışmalarına bölgesel tanıtım faaliyetleri ile devam edeceğiz.”

 

Konya’da düzenlenecek Türkiye’nin en büyük tarım organizasyonlarından biri olan Konya Tarım Fuarı’na kurum olarak nasıl hazırlanıyorsunuz?

Konya Tarım Fuarı bizim firma olarak Türkiye’ de en çok önem verdiğimiz organizasyonlardan biri. Tarımsal sezonun hemen öncesinde gerçekleşmesi ve konum itibariyle tarımın en gelişmiş bölgesinde gerçeklemesi bu fuarı önemli yapan nedenlerdendir. Biz de her yıl olduğu gibi bu yıl da fuarda tüm ürün gamımızda yer alacağız.

Fuarda sergileyeceğiniz / tanıtacağınız yeni ürünlerinizden bahseder misiniz? Hangi ürün ya da ürün grupları ile fuara katılacaksınız?

Balya makinelerimizden; profesyonel kullanıcıların tercihi olan haşbaysız 6000 model ve haşbaylı 158cm toplayıcı genişliğine sahip 5690 S3 TPP model ürünlerimiz sergilenecek. Ot toplama grubundan; 7,8m iş genişliğine sahip çift rotorlu tırmığımız R8 ve 9 kollu 3,5 m iş genişliğine sahip R3.5 model tırmığımız bulunacak. Sigma4 markamızla Türkiye için özel olarak ürettiğimiz 50HP den 200HP ye kadar tüm traktörlere uyumlu “demirbilek” model ön yükleyici bulunacak. Bunların yanında bu sezon ürün gamımıza dahil ettiğimiz yeni ürünümüz 2,5m iş genişliğine sahip 3 bıçaklı koşullandırıcılı çayır biçme makinesi standımızda yerini alacaktır.

Tarıma odaklı fuarların müşterilerinize ulaşma ya da yeni ürünlerinizi tanıtma/pazarlama açısından nasıl bir etkisi oluyor?

Bu tip organizasyonlarda üretici direkt olarak kullanıcı ile buluşuyor, onlarla sohbet edip ürünlerin değerlendirmelerini, genel kullanıcı yorumlarını dinliyor. Bunun yanında çiftçiler ürünleri görerek, sorularına uzmanlardan cevap alarak bilgi sahibi oluyorlar ve diğer markaların ürünlerini de bir arada görerek kıyaslayabilme şansı elde ediyorlar.

2018 yılı için üretim, satış ve pazarlama çalışmaları açısından nasıl bir strateji izleyeceksiniz?

Geçtiğimiz yıl Türkiye pazarında direkt satışa başlama kararı alarak kendi profesyonel satış ve satış sonrası ağımızı kurduk. Bölgelerinde çok başarılı isimlerle bir araya gelerek bayilik anlaşması imzaladık. Yeni olmamıza rağmen çok başarılı bir yılı geride bıraktık. 2018 yılına Gallignani olarak hem satış, pazarlama, satış sonrası ekibimiz hem de bayi, teknik servis ağımız ile tamamen hazır bir şekilde giriyoruz. Daha güçlü, daha deneyimli ve daha profesyonel kadroyla kaliteli ürünlerimizi, kaliteli iletişim ve kaliteli hizmetle çiftçilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz.

Bu yıla dair hedeflerinizden bahseder misiniz?

Bu yıl en öncelikli hedefimiz Türkiye için yeni ürünlerimizin tanıtımlarını yaparak bu ürünleri çiftçilerimizle buluşturmak. Konya Tarım Fuarı ile başlayacağımız lansman çalışmalarına bölgesel tanıtım faaliyetleri ile devam edeceğiz. Çiftçilerimize Gallignani’nin ve Sigma4’ün tüm ürünlerini tanımalarına ve denemelerine imkân sağlayacağız. Çiftçilerimizle buluşup onlarla makinelerimiz hakkında konuşacak, onların tavsiye ve önerilerini dinleyeceğiz. Bunun yanında yakın gelecekte lansmanını yapmayı planladığımız yeni ürünler için çalışmalarımızı sürdürecek ve en kısa zamanda onlarında tanıtım faaliyetlerine başlayacağız.