Dünyanın en iyi traktörlerini belirleyen ülkeler arasında artık Türkiye de var!

Her yıl düzenlenen uluslararası "Tractor of the Year" Yılın Traktörü ödüllerini belirleyen, tarımsal mekanizasyon alanında uzman jüri üyelerine Türkiye'yi temsilen Ömer Kuloğlu da katıldı.

8 yıldır tarımsal mekanizasyon konusunda yapımcı ve sunucu görevlerini yürüten Ömer Kuloğlu son 5 yıldır özellikle traktör alanında Traktör Arena ve Traktörmetre gibi başarılı projelere imza atmıştır.

Agritechnica 2019 Fuarı’nda yılın traktörü ödüllerinin verilmesinin ardından, 24 farklı ülkeden ve 25 bağımsız gazeteciden oluşan jüri üyelerine bir yenisinin daha eklendiğini açıklayan TOTY Yönetim Kurulu Başkanı Fabio Zammaretti ” Türkiye’den bir jüri üyesini aramızda görmek bizleri mutlu etti. Bizlere çok katkı sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.

Tractor of the Year (TOTY) jüri üyesi olan Ömer Kuloğlu ” bu traktör alanında verilen en prestijli ödül. Böyle bir organizasyonun parçası olmak beni çok mutlu etti. Türkiye için derin anlamı ve önemi olan, Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle andığımız 10 Kasım’da açıklanması da benim için ayrıca değerli oldu. Dünyanın en büyük 4. traktör pazarı olan Türkiye’yi orada temsil etmek, milyonlarca çiftçinin isteklerine göre traktörleri değerlendirmek gurur verecek. 2020 yılında İtalya’da düzenlenecek EIMA fuarında verilecek ödüller için görev alacağım. Şimdiden traktör üreticilerine, çiftçilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.