Dünya Traktör Pazarı Raporu yayınlandı

TARMAKBİR | Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği, Agrievolution Dünya Traktör Pazarı Raporu, 2019 İlk yarı raporunu değerlendirdi.

İlgili rapor Brezilya, ABD, Kanada, Avrupa, Türkiye, Rusya, Çin, Hindistan, Güney Kore ve Japonya’yı kapsamaktadır. Rapor içeriğinde bazı Avrupa Birliği ülkeleri ile diğer ülkelerde satılan/trafiğe tescil ettirilen traktör sayılarının (toplam ve 30 hp üstü) 2018 üçüncü çeyreği için geçen senenin aynı dönemlerine göre % değişimleri grafiksel olarak verilmektedir. Ekteki excel dosyasında ise ilgili rakamsal veriler sunulmaktadır (Retrospektif veriler 2013 yılına kadar mevcuttur).

 Rapora göre; toplam traktörlerde, 2019 ilk yarı için 2018 aynı dönemine göre başta Fransa olmak üzere Avrupa ve Japonya pazarları yükseliş göstermekte; Türkiye, Kanada, Kore ve Brezilya’daki traktör satışlarında ise düşüş görülmektedir. ABD ve Rusya’da 30 hp altı traktör satışlarında bir hareketlenme söz konusu iken, Japonya’da ise 30 hp üstü traktör satışları yükselmektedir.

Kaynak: Tarmakbir