DLG-ÖÇP Tarla Günleri, tekrar Trakya’da düzenlenecek

Tarım Fuarcılığında ilklerin adresi olan ve Türkiye’ye yeni bir fuar kültürü kazandıran DLG Fuarcılık, 8 yıl aradan sonra 9-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında tekrar Trakya bölgesinde DLG-ÖÇP Tarla Günleri Fuarını düzenliyor.

8 yıl boyunca 6 farklı ili dolaşan tarım sektörünün vazgeçilmezi haline gelen bu fuar, yüzlerce katılımcı firması ve binlerce ziyaretçisiyle göz dolduran DLG-ÖÇP Tarla Günleri, bu yıl Trakya Bölgesinde Lüleburgaz / Büyükkarıştıran’da 9 – 12 Mayıs tarihleri arasında ziyaretçileriyle buluşacak.
Tarımla ilgili her ürünü üretici ve profesyonellerle buluşturmak adına, doğru yeri, doğru zamanı ve doğru ürünleri belirleyip yola çıkan DLG FUARCILIK, fuarı ziyarete gelen bütün çiftçilerimizin sorularına cevap, sorunlarına çözüm bulmak için adımlarını atıyor.
107 FARKLI BUĞDAY ÇEŞİDİ VE 38 FARKLI YEM BİTKİSİ EKİLMİŞ OLARAK SERGİLENECEK !
DLG – ÖÇP Tarla Günleri 2018 için hazırlıklara aylar önce başlandı, uygulamalı tarım alanına 107 farklı buğday çeşidi ve 38 farklı yem bitkisi ekildi. Ziyaretçilerin birebir inceleyip, gözlem yapabileceği ekinler için çalışmalar titizlikle yürütülüyor.

Türkiye’de tarım alanında öncü bir kuruluş olan ve Türk çiftçisine yol gösteren TİGEM, fuara özel kendi ıslahı olan ürünlerinin sunumunu gerçekleştirecek ve üretici ve uzmanların yorumuna sunacak. TİGEM başta olmak üzere TAGEM çatısı altında bulunan araştırma enstitüleri tarafından ıslahı yapılan ürünler fuar alanında yer alacak ve 4 gün boyunca 250 farklı tohum çeşidi sergilenecek!
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, TİGEM, TÜRKTOB, BASF, BAYER, HEKTAŞ, ADAMA, HEKAGRO, LIMAGRAIN ve TOROS Gübre gibi, Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen firmalarının yer aldığı fuarda her firma kendi standında tüm Türkiye’den gelen üretici ve uzmanlara daha yakın temas da bulunmak, istek, öneri ve şikayetlerini dinlemek için burada olacak.
İNSANSIZ TRAKTÖR VE AKILLI SENSÖR TEKNOLOJİLERİ TARLADA UYGULAMALI OLARAK SERGİLENECEK !
Türkiye’de ve Dünya’da sürekli gelişmekte olan akıllı tarım uygulamaları ile ilgili, insansız traktörler, otomatik dümenleme, akıllı sensör teknolojileri ve drone ile tarla tespiti gibi en son yöntemleri öğrenebileceğiniz ve uygulamalı olarak görebileceğiniz bu fuarda, tarımın gelişimi ve büyümesi için çalışan tohum, gübre, bitki besleme/koruma, tarımsal mekanizasyon ve traktör firmaları yeni ürünlerini, teknolojilerini ve gelişmelerini göstermek için bu fuarda yerlerini alacak.
Fuarın tarihleri olan 9-12 Mayıs tarihine kadar, DLG-ÖÇP Tarla Günleri ile ilgili en güncel bilgileri, fuar etkinlik programı ve özel deneme gösterilerinin bilgilerine http://www.tarlagunleri.com adresinden ulaşabilirsiniz