DEUTZ ve SDF, Stratejik Ortaklığı Genişletiyor

DEUTZ ve tarım makineleri üreticisi SDF- uzun bir ortak geçmişi paylaşıyor ve 80’lerin sonunda başlayan uzun vadeli bir iş ortaklığına geri dönüyor. Süregelen başarılı ortaklık, hem DEUTZ hem de SDF’nin, sadece motor tedariki ile değil, aynı zamanda her iki şirket arasındaki hizmet işini genişletmeye odaklanan uzun vadeli bir tedarik anlaşmasıyla işbirliklerini yenilemesine yol açtı.

Tedarik anlaşması, hem 4 litrenin altındaki hem de 4 litrenin üzerindeki aralıkta yer alan motorları içerir. SDF, DEUTZ TCD 4.1, 6.1 ve 7.8 motorların tedarikine ilaveten, 2021 yılında AB Kademe V uyumlu DEUTZ TCD 3.6 motor ile donatılmış komple yeni bir traktör ürün aralığını tanıtacak. Hizmet tarafında, X-change’nin kullanılabilirliği de dahil olmak üzere, yeni iş imkanları mevcuttur. Yeni işbirliğinin onlarca milyon Euro aralığında yıllık satışlar yaratması bekleniyor.

“Uzun vadeli tedarik anlaşmasının SDF ile ortaklığımızı daha da güçlendirmemize ve genişletmemize yardımcı olacağından son derece memnunuz. SDF’nin bu işbirliğinde stratejik bir ortak olarak DEUTZ’u seçmiş olması, uzun süredir devam eden işbirliğimizin başarısının bir kez daha vurguluyor.” diyor DEUTZ Satış, Hizmet ve Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi Michael Wellenzohn.

SDF ile DEUTZ arasındaki işbirliği, müşterilerine hem performans hem de güvenilirlik açısından en iyi çözümleri sunmayı amaçlayan uzun ve güvenilir bir ilişkiye dayanmaktadır. SDF, DEUTZ’u dünya genelinde bayiler ve müşteriler tarafından tanınan bir ortak olarak tanımlamaktadır.

DEUTZ motorları, 1000 saatte duran yeni DEUTZ-FAHR 8 Serisinin artırılmış yağ değişim aralıklarının tanıtılmasıyla kanıtlandığı üzere, SDF traktörlerine düşük çalıştırma maliyetleriyle en iyi performansı garanti eder.

Bu işbirliğindeki bir diğer ana etken, mevcut DEUTZ-FAHR 5/6/7/8 ve 9 Serisinin güç aktarma konseptlerinin yanında orta ve yüksek hp aralığında yeni gelecek serilerle motorların mükemmel uyumudur. İki şirket arasındaki uzun vadeli işbirliği, en iyi yedek parça kullanılabilirliği ile birlikte maksimum makine çalışma süresi sağlayan bayi ağı tarafından bu motorlar hakkında yüksek düzeyde bilgi verilmesini garanti eder. Son olarak, AB, EPA ve LRC pazarları için hazır durumdaki esnek son işlem sistemi, gelecekteki projeler için SDF’ye daha yüksek esneklik sağlar.

SDF CEO’su Lodovico Bussolati; “Yeni teknolojilere ve hizmetlere yapılan yatırımlarla birlikte kanıtlanmış tarihsel iz, bizi AB V emisyon yönetmeliği için bu uzun vadeli ortaklığı uzatmaya ikna etti.” ifadesinde bulunuyor. “DEUTZ motorlarının yüksek kalite ve güvenilirlik standartları ve düşük çalıştırma maliyetleri, ürünlerimizin standartları ile birlikte, müşterilerimize işletmelerinin büyümesi için temel bir gereksinim olan operasyonel verimliliği en üst düzeye çıkarma imkanı veriyor.”