Boehringer Ingelheim, “Mastitis Yönetimi” panelinde veterinerlerle buluştu

Hayvan Sağlığı alanında küresel bir lider olan Boehringer Ingelheim, düzenlediği yerel toplantılar ile veteriner hekimlerle biraraya geliyor.

Toplantılarda, süt işletmelerinin ve yetiştiricilerinin sıklıkla karşılaştığı “Mastitis”e karşı doğru teşhis ve tedavi uygulamalarına yönelik dünya çapında kabul gören yaklaşımlar ve tedavi yöntemleri veteriner hekimler ile paylaşılıyor.

İzmir Ödemiş ve Manisa Salihli’de düzenlenen toplantılara bölgedeki veteriner hekimler yoğun ilgi gösterirken “Mastitis Yönetimi” üzerine sahada sıkça karşılaşılan sorunlar ve yönetim yaklaşımları interaktif olarak tartışıldı.

Kuru dönem, laktasyon dönemi, meme içi ve parenteral uygulamalar ile NSAID etkinliklerinin detaylarına yer verilen zengin sunumda ayrıca Gram (+) ve Gram (-) olguların farkları ve bu farklı olguların nasıl yönetilmesi gerektiği hakkında da bilgi verildi.

Mastit Yönetimi alanında uzman olan ve etkili Mastitis ürün portföyü ile kararlı, başarılı, etkin bir Mastitis Yönetimi için komple çözüm sunan Boehringer Ingelheim tüm Türkiye’de veteriner hekimlerle buluşmaya ve bilimsel toplantılar ile hayvan sağlığını daha iyiye taşımak üzere çalışmalar yapmaya devam edecek.