Boehringer Ingelheim Kanatlı Yetiştiriciliği Eğitimi’nde üreticilerle bir araya geldi

Boehringer Ingelheim, Manisa’nın önde gelen tavuk, yumurta ve yem üreticileriyle bir araya geldi. Boehringer Ingelheim Kanatlı Teknik Müdürü Veteriner Hekim Murat Bilgiç ve Zooteknist Uğur Kara, 150’in üzerinde sektör temsilcisinin bulunduğu toplantılarda sunum yaptı ve katılımcıların sorularını yanıtladı.

Boehringer Ingelheim, 16-17 Nisan 2019 tarihlerinde Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü tarafından broiler kanatlı yetiştiricileri ve bakıcılarına yönelik düzenlenen “Kanatlı Yetiştiriciliği Eğitimi”ne katıldı.

16 Nisan tarihinde Akhisar’da, 17 Nisan’da ise Salihli Ziraat Odası’nda gerçekleşen eğitimlere Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Ali Gök başta olmak üzere, konunun uzmanı teknik personeller, bölgede faaliyet gösteren büyük tavuk, yumurta ve yem üreticilerinin temsilcileri, kümes sahipleri, saha sorumluları ve bakanlık temsilcileri katıldı.

Ali Gök, yaptığı konuşmada Manisa ilinin yoğun bir kanatlı potansiyeline sahip olduğunu, broiler ve hindi üretiminde Türkiye birincisi, yumurta üretiminde ise Türkiye üçüncüsü olduğunu dile getirdi.

Toplantılara Boehringer Ingelheim adına katılan Kanatlı Teknik Müdürü Veteriner Hekim Murat Bilgiç ve Zooteknist Uğur Kara; “Yemden Maksimum Yararlanma Metodları”, “Biyogüvenlik”, “Kanatlı Yetiştiriciliği” ve “Broiler Yetiştiriciliği” konularında eğitimler vererek, katılımcılardan gelen soruları yanıtladılar. Katılımcılar, “İz bırak, oyunu değiştir” mottosuyla yapılan sunuma büyük ilgi gösterdi.

Boehringer Ingelheim Hayvan Sağğı İş Birimi

Dünyanın ikinci büyük hayvan sağlığı iş alanına sahip olan Boehringer Ingelheim, 2018’de elde ettiği yaklaşık 4 milyar Euro ciroyla 150’den fazla pazarda faaliyette bulunuyor. Dünya çapında 10.000 çalışanımız, hayvan refahının geleceğine katkı sağlıyor. Tedaviye karşı öncelikle korumaya inanıyoruz ve bu nedenle aşı, parazit ve terapötik alanlarında yenilikçi çözümler geliştirmeye odaklanıyoruz. Geniş bir gelişmiş, koruyucu sağlık ürünleri, araçları ve hizmet portföyümüzle hayvanlarının sağlığına özen göstererek müşterilerimizi destek oluyoruz.