BKT Yeni AGRIMAX V-FLECTO Ebatlarını Sunar

Yüksek güçlü traktörlerin performansını iyileştirmek için tasarlanan yenilikçi BKT lastiği, kısa süre sonra 22 farklı ebatta mevcut olacak. Tüm yeni ebatlar, VF teknolojisi ile donatılacak.

BKT’nin önde gelen ürünü AGRIMAX V-FLECTO portföyünü genişletiyor. Yeni bir ebat piyasaya sürüldü, üç tanesi daha geliştirme aşamasında ve yakın zamanda seride mevcut olan 18 taneye eklenecek. Yeni ebat VF 710/70 R 42 ve ardından VF 750/70 R 44, VF 710/75 R 38 ve VF 710/55 R 38 ebatları da piyasaya sürülecek.

Yeni zirai hedefler oldukça hırslı bir resim çiziyor: daha iyi ve daha sürdürülebilir çalışmak, zamandan ve kaynaklardan tasarruf etmek, optimize etmek. Makineler ve lastiklerin, sonuçları iyileştirmek için her açıdan önemli ölçüde katkı sağlaması gerekiyor. Bu nedenle, BKT tam da bu ihtiyaçları karşılayan, her tür arazide traktör performansını iyileştiren AGRIMAX V-FLECTO’yu geliştirdi. Bu, yüksek güçlü traktörlerin çalışmasını ve performansını optimize etmek için tek bir üründe bir dizi “birleşik” çözümü bir araya getiren devrim niteliğinde bir lastik.

İlk olarak, bu lastik hızdan bağımsız olarak, lastik basıncını değiştirmeden yükleri en üst kapasiteye çıkarıyor; aynı ebada ve önerilen jantın aynısına sahip standart bir lastiğe kıyasla %40 oranında daha fazla yük taşıyabiliyor. Aynı zamanda, daha geniş taban izi alanı ve %10 daha geniş sırt sayesinde toprak sıkıştırma azaltılıyor.

En büyük gücünü ise, standart eşdeğerine kıyasla %10 oranında daha fazla dayanıklılık sunmasından alıyor; bu özelliğiyle tarım işinde üretkenlik ve optimizasyon açısından avantaj sağlıyor.

Ultra dirençli gövdesi ve özel olarak güçlendirilmiş damağı ile AGRIMAX V-FLECTO, tarlada ve daha yüksek hızlara çıkabildiği yollarda traktörün tüm potansiyelini ortaya çıkarıyor.

Bu, BKT’nin NRO (Dar Jant Seçeneği) Teknolojisini kullanan ilk lastiğidir ve yani Avrupa Lastik ve Jant Teknolojisi Kurumunun (ETRTO) belirlediği standartlara uygundur. Bu işaret, aynı ebattaki VF lastikler için gerekli özel jantlar yerine standart jantların kullanılmasını mümkün kılar.

Tüm bu üstün özelliklerin tek bir çözümde bir araya gelmesi sayesinde, AGRIMAX V-FLECTO hızlı bir şekilde BKT’nin en başarılı ürünlerinden biri haline gelmiştir ve şirketin mevcut ebat portföyünü artırması ile daha da yükseliştedir. 2017 yılında, ilk olarak VF 710/60 R 42 ebadında piyasaya sürülen bu lastik, en zorlu performans ihtiyaçlarını bile karşılamaktadır. Bu nedenle, AGRIMAX V-FLECTO şimdi mevcut olan 22 ebatla yalnızca üç yıl içinde başarısında önemli bir artış gözlemlemiştir.